رفتن به مطلب

چگونه یک ربات تلگرام بسازیم؟؟

shaki

ارسال‌های توصیه شده

درود بر هه اساتید محترم

یک تاپیک جدید می زنم که توش نحوه نوشتن یک ربات تلگرام یاد بگیریم

خود من از لینک های زیر برای ساخت ربات تلگرام استفاده کردم

اول از لینک زیر استفاده کردم و یک رباط درون BotFather ساختم

لینک

تا اینجاش کار آسونی بود چون می شد خیلی راحت با استفاده از BotFather ساخت

حالا به مشکل بر خورد کردم

اونم اینکه این ربات ها چگونه براشون بازخورد بنویسم یعنی وقتی کاربر عدد 1 رو وارد کرد یه کاری رو انجام بده

تو لینک زیر هم توضیحات کاملشو نوشته اما من متاسفانه چیزی سر در نیاوردم 

لینک

لطفا اساتید کمک کنند

و مثل همیشه پیشاپیش از راهنمایی تون ممنون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

فکر کنم باید برنامه ش تحت سرور باشه و یه برنامه هم برای مدیریتش درست کنید (ویندوز) .... البته این روش برای نیمباز استفاده می شد. به احتمال زیاد تلگرام هم به همین صورت باشه.

لینک ارسال

مهندس قفاری عزیز بعله یه کلاینت سروره که درخواست از سمت سرور می شه و جوابش می یاد

حالا این دستورات سمت سرور چجوریه؟؟

من یه لینک پیدا کردم که توش دستورات فکر کنم باشه

https://github.com/yagop/telegram-bot

یه سر بهش بزن چیزی می فهمید؟؟

لینک ارسال

دوست عزیز تلگرام برای ایجاد بات از تکنولوژی پوش استفاده می‌کنه، برای ساختن یه ربات تلگرام شما باید به یه زبان سمت سرور مسلط باشید، مثل PHP (اینطور راحت تر هست).

بعد از اون، برای دریافت پیام‌های کاربرا، دو راه وجود داره، یکی از استفاده از وب‌هوک و دیگری گرفتن آپدیت ها به صورت دستی.

اگه شما به وب هوک متصل بشید، تلگرام اتوماتیک هر پیامی که دریافت بشه رو به برنامه شما ارسال میکنه، اما گرفتن آپدیت ها به صورت دستی کمی متفاوت تر هست و شما باید خودتون آپدیت ها رو از تلگرام بگیرید.

قاعدتاً وب‌هوک بهتر به نظر میاد، ولی برای وب‌هوک شرط وجود داره و اینکه سروری که روش برنامه ی شما وجود داره، باید از SSL یا TLS پشتیبانی کنه که فعلاً قیمت این گواهینامه ها در ایران بالا هستن. البته گواهی های رایگان هم وجود دارن.

بعد از اینکه از دریافت پیام ها مطمئن شدید، میتونید با همون زبان های سمت سرور، به تلگرام پیام ارسال کنید یا دریافت کنید.

شیوه رد و بدل اطلاعات در تلگرام به صورت درخواست های HTTP هست که توی زبان PHP با cURL یا سوکت امکان پذیر هست.

موفق باشید.

پ.ن.: لطفاً بعضی دوستان مجدداً با واردشدن به تاپیک و دادن اطلاعات اشتباه، کاربر رو گمراه نکنن، با تشکر.

لینک ارسال

خب حالا این ربات به چه کاری میاد

لطفا توضیح بدین ما زیر سیکل هستیما

خخخخخ

لینک ارسال

این ربات کلاً به هر کاری میاد، شما میتونید باهاش یه ربات خبرخوان درست کنی، یه ربات محاسبه گر درست کنی، بستگی به خودت داره، به طور کلی برنامه‌نویسی این ربات خیلی خیلی آسون هست، اگه اندکی PHP (حتی در حد مبتدی) هم بلد باشید، به راحتی میتونید یه ربات کاربردی بنویسید.

موفق باشید.

لینک ارسال

• 4 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...

سلام

ببخشید من یه مقدار php بلدم و یه هاست و یک دامنه دارم یه روبات ساده هم میتونم بسازم الان میخوام یه ربات که با سرور در ارتباط باشه بسازم ولی نمیدونم این روبات رو چجوری باید با سرورم ارتباط بدم یه نفر یه کد ساده یا یه مقاله بده ممنون میشم

لینک ارسال

• 2 سال بعد...

سلام

من میخوام یه روبات بسازم که بشه باهاش یه فایل رو مستقیم توی گوگل درایو ارسال کرد.به نظرتون میشه؟

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...