رفتن به مطلب

ابزار دیزاینر B4A

M-CAP7AIN

ارسال‌های توصیه شده

اپدیت شد!

تست شده در ویندوز  10

نت فریم ورک 4 نصب باشه!(با یدونه سرچ کوچیک پیدا میشه) :fekr:

راهنماش:

:wacko1:

B4A-Designer7.rarB4A_DIS_MC7.png

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 1 ماه بعد...

B4A_D_MC7.png

این برنامه رو یکی از اعضا نوشته بود اما به شکلی دیگر!. :cheshmak:

یجور دیگه نوشتم شاید بهتر از قبلیه باشه. :fekr: شایدم به کارتون بیاد :cool:

راهنماش:

با رنگی کردن هر قسمت توضیح دادم :wacko1:

HELP.png

attachicon.gifB4A DES MCAPTAIN7.rar

سلام

نرم افزار  اجرا نمیشه چرا؟

لینک ارسال

سلام

نرم افزار  اجرا نمیشه چرا؟

چه خطایی میده ؟ شاید مربوط به net framework هست ؟

لینک ارسال

دستت دردنکنه ولی من با همون کد داخل بیسیک راحترم

لینک ارسال

دستت دردنکنه ولی من با همون کد داخل بیسیک راحترم

این هم همون کد رو میده اما به صورتی فوق العاده دقیقتر 

+ با تشکر از طراح این برنامه 

لینک ارسال

چه خطایی میده ؟ شاید مربوط به net framework هست ؟

ارور stop working میده .

ویندوز 10 64 بیت دارم.

مشکل از چیه ؟

لینک ارسال

سوال :  dpi رو با چه فرمولی به x و y تبدیل کردی تا جایی که بنده اطلاع دارم dpi بر اساس scale هست و روی هر سایزی به یک اندازه در میاد در صورتی میتونید ثابتش کنید که گراویتی رو دقیق مشخص کنید .

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...

سلام. لطفا راهنمایی کنید چرا روی ویندوز 10 اجرا نمیشه ؟

حداقل یه راهنمایی کنید چطور میتونم محل دقیق شون رو Set کنم ؟؟؟

لینک ارسال

سوال :  dpi رو با چه فرمولی به x و y تبدیل کردی تا جایی که بنده اطلاع دارم dpi بر اساس scale هست و روی هر سایزی به یک اندازه در میاد در صورتی میتونید ثابتش کنید که گراویتی رو دقیق مشخص کنید .

فرمول پیچیده ای نداره. اندازه کامپونت ها رو با درصد حساب کردم!

لینک ارسال

ارور stop working میده ویندوز8

چیکار کنم؟

نسخه دیگه ای ندارید؟

لینک ارسال

سلام

میتونید نسخه سازگار با ویندوز 10 از برنامه خروچی بگیرید ؟

حداقل فرمولش رو بگید؟؟

ممنون

لینک ارسال

سلام  لطفا فرمولش رو بیشتر توضیح بدید . :malih: خیلی واجبه  :girl_blush: 

لینک ارسال

• 2 سال بعد...
در 13 ساعت قبل، ForI گفته است :

سلام

باکمال احترام برای سازنده و ارزش وقتی که به پای ساخت این سافت گذاشته شده.

بنده و شاید خیلی از دوستان بشدت مخالف این گونه برنامه ها باشیم.

چون در حق دو طرف داره ظلم میکنه.

هم درحق کسی که از برنامه استفاده میکنه چون بدون وقت گذاشتن میتونه کار خودشو کنه و بدون اینکه چیزی یاد بگیره و تجربه کسب کنه.

هم در حق توسعه دهنده های دیگه که جماعت ادیتور با در آوردن فایل لایوت ها از برنامه های توسعه دهندگان خیلی راحت اقدام به دزدی طرح دیگران میکنن و این ظلم به توسعه دهندهاست.

هرچی کمتر از این برنامه ها منتشر بشه دنیای برنامه نویسی تمیزتری خواهیم داشت. ارزش نداره بخاطر دریافت مبلغی در حق دیگران ظلم کنیم.

موفق باشید !

جهان ، تکنولوژی هرچقدر به سمت جلو پیش بره ، به همون قدرت راحتی همراهش هست ، برنامه نویسی هم دنیای چالش هاست.

این نسخه که هیچ نسخه جدید رو توجه فرمایید. دیگه مقداری لازم نیست وارد کنید با دادن مسیر پوشه لایوت ها خروجی دیزاینر یا خروجی برای محیط کدنویسی بیسیک 4 اندروید بگیرید.

دنیا داره به سمت ماشینی شدن پیش میره ، این نرم افزار در مقابل اون هیچی بنظر نمیاد.

خود آقای ارل خالق B4A نرم افزارشو طراحی کرده برای راحتی کاربر و کسب درآمد با این وجود نباید از B4A یا امثال این نرم افزار ها استفاده بشه.

اما فواید نرم افزار :

1. شاید برای طراحی ، اسکریپت لایوت مثلا 30 دقیقه وقت بزارید (اما با این نرم افزار 5 دقیقه بچینید ، 1 ثانیه کد اسکریپت دیزاینر رو دریافت کنید ، آیا خوب نیست ؟
  2. دقت بالا در چیدمان آیتم ها ، آیا خوب نیست ؟
  3. تبدیل کدهای لیوت به کدهای محیط کد نویسی بدون نیاز به لیوت ، آیا خوب نیست ؟
  4. افراد مبتدی راحت طراحی می کنند (گرچه خودمم استفاده میکنم) و این کار باعث جذاب نشون دادن و تشویق کاربر به سمت گام های جدید و جلوگیری از عقب نشینی کاربر میشه ، آیا خوب نیست ؟

نکته آخر :

• لیوت B4A که هیچ! بلکه لیوت اندروید استادیو هم میشه از نرم افزار کامپایل شده در آورد.
  • اما در مورد دزدیدن طراحی ، سایت های زیادی داریم که طراحی های UI مختلف رو رایگان در اختیار دیگران قرار داده اند.

لینک ارسال

در 2 ساعت قبل، ForI گفته است :

اینجا ایرانه برادر

فرهنگ همنوعان ارل با ما ایرانیا متفاوته اونا اول اصول کارو یاد میگیرن بعد از این نوع نرم افزارها برای سرعت عمل و پیش روی بیشتر استفاده میکنند اما ما ایرانیا چیزی یاد نمیگیرم و میگیم کارمون پیش بره و همینجوری میشه دست میکنیم تو کار دیگران با دزدی !
شما مو رو میبینی ما پیچش مو رو
حق داری دفاعیاتتون رو در قالب تبلیغ عنوان کنید!
فوایدی که گفتید آیا خوب نیست ؟ واقعا خوب نیست چون همشون رو با وقت گذاشتن میشه به همون دقت درآورد و از وقت گذاشتن و برنامه نویسی لذت برد نه یه مشت ادیتور وارد بازار بشن خیلیا هنوز فرق دیپ و درصد رو تو دیزاینر نمیدونن و اگه از این برنامه ها استفاده کنند هرگز به مفهوم دیپ و درصد هم پی نمیبرن و این یعنی عقب موندگی !
کاربر نورنما که واکنش نشون میدن ظاهرا یکی از استفاده کننده ها و موافقین این سافت هستن.
به هرحال موفق باشید
اسپم نشه.

(امیدوارم یه روز اپ حرفه ای بزنید و طرح و فایل های دیزاینتون دزدیه شه باهمین نرم افزار هم مختصاتشون در بیارن شیک و مرتب بزارن رو اپ خودشون شماهم ببینید بعد حالتون دیدن داره  :bigsmile: شوخی:unknown: )

سلام

کاربر ForI بنده ازسخنان شما تعجب میکنم !

این ابزار ونرم افزار کاربردی ، فرضا هم بشه باهاش کار نادرستی هم که میگید دزدی ، انجام داد، 

نهایتا میشه از آلات مشترک ، که  پخش وفروش واستفاده  اون هم جنبه حلال داره وهم جنبه حرام داره !

وساخت و ترویج آلات مشترکی که سوای فایده حلالش،  جنبه استفاده حرامی هم دارند خب توی دین اسلام اشکال نداره!حالا شما چطور میگیداشکال داره خدامیداند!

حرف شما مثل اینکه بگید آقا چاقو درست نکنید ونفروشیدش! چراکه باهاش آدم هم میکشند!

یا مثل اینه که بگید انگور وآب انگور نفروشید چون باهاش بجای  دوشاب درست کردن ، شراب هم برخی ها درست میکنند!

یا یک حرف دیگرتان مثل اینست که میگویید بیاید ونگذاریم برنامه ای مثل یونیتی درست کنند که برخی از مردم هنوز در درک مقدمات بازی سازی مشکل دارندوتوش مونده اند! 

خب کسی جلوشونو نگرفته! خودشونو برسونند!والا عقب مانده همانطور عقب مانده میمونه! وبهت همیشه انگ جهان سومی میزنند!

این سخن واستدلالتان ضعیفتان به هیچ وجه منطقی وسنجیده نیست .

بله بنده مثلا جدیدا پروژه ساخت یک بازی پیچیده چندمرحله ای رو شروع کرده ام

که ساخت ودرست کردن مراحل و تعیین محل کاراکترها که دقیق واصولی باشه واقعا وقتگیر بود

که بحمدالله توی این  ایام این نرم افزار رو دیدم که دوست عزیزمان اونو درست کرده اندکه کار ساخت level ها ومراحل بازی رو برام مثل آب خوردن کرده

وسرعت کار ساخت اونو که واقعا حوصله آدمو میبرد به چندثانیه وکمتراز دقیقه رسانده! خب این نوعی پیشرفت هست که باید امثال شما عزیزان تحملش بکنید!!

چراکه ایرانی ها همیشه روحیه اشان استقبال از پیشرفت بوده ونه دشمنی با آن . 

قطعا ارزش وقت وعمر ایرانیان که برنامه نویسی میکنند بیشتر از برخی اطلاعات خیلی جزئی و کم فایده و احتمالات ضعیف سوء استفاده اقلیتی از کاربران هست 

وعقل حکم میکند برنامه نویس عوض اینکه وقتشو بگذاره برای چیز جزئی مثل طراحی UI خب ،بجایش اون وقت رو برای کدنویسی قرار میدهدکه درجه اهمیت بالایی داره . 

بنده از جناب M-CAP7AIN هم تشکرمیکنم ،

وپیشنهاد میکنم همین نرم افزارشونو توسعه هم بدهند

و حتی یک صفحه ای مثل دیزاینر b4a در نرم افزارشون که قابلیت اسکرول هم داشته باشه 

اضافه نمایند که حتی همانجا داخل برنامه بشه آبجکتهای مختلف رو قرار بدهیم

وسوای تعیین اندازه ،  تعیین محلشان در درون همین برنامه انجام داده شود.  

لینک ارسال

سلام

اول تشکر می کنم از دوست خوبم  M-CAP7AIN  بابت ابزاری که تولید کردند.

خب دوستان نظریاتی رو دادن که برای بنده جالب بود این نظریات!!!

دوستمون ForI  نظریات شمارو با دقت خوندم.بنده زیاد با صحبت هاتون موافق نیستم.

اینجا ما نظریاتی رو ارائه میدیم که خب باید جانب احترام رعایت بشه.دوست نداریم هیچ یک از دوستان ناراحت و خدای ناکرده بهشون توهینی بشه و دلخوری پیش بیاد.

چون اینجا فضای اموزشی هستش و خوبه که از نظریات تفکرات همدیگه خرده نگیریم و اگر مخالفتی هستش در قالب احترام و حفظ شأن مطرح بشه.

خب شما فرمودید این قبیله ابزار ها کار ادیتور هارو راحت می کنه ؟ کار حرفه ای محسوب نمیشه و . . . .

خب میخوایید تمامی اپ هاتون رو چه بیسیک چه جاوا رو در کمتر از دقیقه براتون XML  ش رو در اختیار عموم قرار بدم ؟ موضوع مورد بحث شما استفاده دیگران از طراحی ها هستش، ببینید طراحی بدون تجربه ی کد نویسی و عملکرد که کاربردی نداره!!خب کسیکه میتونه برای یک طراحی کد بنویسه اینو بدونید ادیتور نیست.

نمیدونم حالا نظرتون راجب ادیتور چی هستش.ما ب افرادی که یک سورس کد آماده رو فقط با عوض کردن یک اسم برنامه منتشر می کنن میگیم ادیتور، حالا باز شما اگه از روی طراحی دوستان رو قضاوت می کنید بحش جداست.

در مورد ابزاری که منتشر شده میگید که باعث میشه هرکسی به راحتی بتونه ازش استفاده کنه و اپ بده بیرون، ولی جنبه ی مثبت این رو کلا نمیبینید.خیلی از دوستان توی بازار کار هستن و چیزی که مهمه وقتشون هست.وقتی که میشه باهاش ایده ها و پروژه های بیشتری باهاش پیاده کرد.

یک مثال ساده، خیلی قبل ها، کار با دیتابیس و ارتباط و انجام یه CRUD  ساده برای برنامه نویسان یه کار سخت و وقت گیر بود و خب باید کدهای زیادی نوشته میشد.نمونه ی خوبی که اومد و کار برنامه نویس رو از این جهت راحت کرد و وقت گرانبهای برنامه نویس رو حفظ کرد مثل ADO.NET  در سی شارپ.به راحتی یه خط کد!!!

فکر کنم اگر سازنده ی محصول ویژوال استودیو بودید باید برنامه نویسان با این موضوع هنوز که هنوزه باید زجر می کشیدن و ساعت های وقت رو به پای این موضوع میزاشتن.

یا تولید شدن کامپوننت هایی که شرکت های مختلفی برای سی شارپ ساختن برای زیبایی کار و حرفه ای جلوه دادن از لحاظ گرافیک و استفاده ی کاربری، از نظر شما بیهوده ب نظر میاد ؟

با اینکه ویژوال این قابلیت رو هم قرار داده تا برنامه نویسان خودشون کنترل های سفارشیشون رو بسازن ولی وقت گیره.

در کل مخالفتتون از همچین ابزار هایی برای من جای تعجب داشت.

شما اصرار به سخت کردن و پیچیده کردن کار رو دارید.اینو بدونید توی این دهکده ی جهانی هرکسی جایگاه خودش رو داره و ما نمیتونیم جلوگیر پیشرفت بقیه باشیم.چون من از حرفاتون این رو برداشت کردم که هرکسی حق پیشرفت و رشد رو نداره.اینو بدونید نه من نه شما کسی نمیتونه جلودار پیشرفت دنیای تکنولوژی باشیم.

در کل نمیخوام این بحث دیگه به درازا کشیده بشه و ادامه ای داشته باشه.چون دیدم توی پاسخ ها کمی جانب احترام رعایت نمیشه و از یک دید به موضوع توجه میشه.

پس خواهشی که از دوستان دارم این بحث رو ادامه ندن.

ما چاکر همه بچه های انجمن هستیم :hi:

به امید پیشرفت روز افزون همه ی هم وطنای عزیزم :hi:♥

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...