رفتن به مطلب
  • 0

اضافه کردن ایمیج ویو به اسکرول ویو

سیدمحمد

سوال

سلام به همگی.

بچه ها من تازه پا به برنامه نویسی گذاشتم. اگه سوالم پیش پا افتادس ببخشید.

میخام توی یک اسکرول ویو برای مثال چندتا ایمیج ویو بزارم که با کلیک کردن اونا به اکتیویتی خاصی برم. میخام عکس هر ایمیج ویو رو هم یک عکس خاص بزارم. اما هر کار کردم نتونستم درست کدهاشو وارد کنم. یه نمونه کد ساده میخاستم برا این کار. مرسی

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

9 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

دیشب اینترنت قطع شد و تازه الان اومدم پای سیستم.

بفرمایید:

http://s6.picofile.com/file/8247535676/scrollView_images.zip.html

لینک ارسال

mehrabmmp  جان ، دستتون درد نکنه ، منم تازه شروع کردم کار با b4a رو و این آموزشتون خیلی بهم کمک کرد و فقط بی زحمت یه سوال داشتم. خیلی سرچ کردم و نتونستم جوابی واسش پیدا کنم . من الان طبق کدهای دومی که دادین ، یه لیستی درست کردم که میخوام رو هر یک از عکسها ، یک متن از دیتا بیسم بیارم ، دیتابیسمم درست کردم ، ولی نمیدونم چجوری بیارم داخل عکسها قرار بدمشون . ( مثلا رو bit1  بنویسه " سلام" رو bit2 بنویسه " چه خبر " و الی آخر . شرمنده ، شاید سوالی که پرسیدم خنده دار باشه و واس خیلیا آسون ولی من بلد نیستم

لینک ارسال

آقایون من طبق کد دوم دستوراتو وارد کردم. برای اینکه بخوام آیتم کلیک ایمیج ویو هامو وارد کنم، هر روشی به ذهنم میومد نوشتم ولی ب نتیجه نرسیدم.

ممنون میشم بگید طبق کدنویسی دومی که آقامهراب گفتن، آیتم کلیک ایمیج ویو هامو چطور بزنم.

جون از اسکرول ویو استفاده کردم نمیتونم آیتم کلیک بزنم

لینک ارسال

باید مولتی پنل درست کنید 

این2تا ویدیو رو ببنید یاد میگیرید که چه طور مولتی پنل بسازید

آموزش تصویری ساخت و خواندن اطلاعات دیتابیس با Multi Panel

استفاده از Tag و Sender در Multi Panel

لینک ارسال

سلام 

خب اینجا جای سوال کردن دیگه شما هرچی که نمیدونی رو بپرسید ابتدایی یا پیشرفته نداریم

خب شما میتونید با چند راه به اسکرول وییو عکس وارد کنید

یا اینکه بیاید تو دیزاینر تویه یه پنل هرچند که ایمیج وییو که خواستید درست کنید بعد اونو اینجوری فراخوانی کنید

اول تو دیزاینر یه اسکرول وییو درست کنید و توی یه لایوت دیگه یه پنل درست کنید و توش چند تا عکس بزارید
Sub Globals
	Private ScrollView1 As ScrollView
	Dim pnl As Panel                              اینجا یه پنل درست میکنید تا توش عکسامونو قرار بدیم
        dim img1 as imageview
        dim img2 as imageview
        dim img3 as imageview
End Sub 

Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
	Activity.LoadLayout("main")
	pnl.Initialize("")                                اینجا اینشیالایزش میکنیم
	ScrollView1.Panel.AddView(pnl,0,0,100%x,100%y)                                اینجا تو اسکرول وییو پنل رو اضافه میکنیم و مختصاتش رو میدیم
	pnl.LoadLayout("main2")                       و اینجا اون لایوتی رو که توش پنل درست کردیم و توش عکس داریم رو مینویسیم

End Sub

sub img1_click                   اگه بخواین مثلا وقتی رو عکس اول کلیک شد چیکار کنه باید کداتون رو تو این ساب ها بنویسید

end sub

sub img2_click

end sub

sub img3_click

end sub

یه راه دیگه هم هست که با کد نویسی بهش اضافه کنیم

Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
	Activity.LoadLayout("ACTFEHREST")
	                                                              اینجا ما باید متغییر هایی از نوع بیتمپ درست کنیم و توش عکسامونو قرار بدیم
	Dim bit1 As Bitmap
	Dim bit2 As Bitmap
	Dim bit3 As Bitmap
	Dim bit4 As Bitmap
	Dim bit5 As Bitmap
	Dim bit6 As Bitmap
	Dim bit7 As Bitmap
	bit1.Initialize(File.DirAssets,"Computer-icon.png")
	bit2.Initialize(File.DirAssets,"Android-Icon (1).png")
	bit3.Initialize(File.DirAssets,"Irancell.png")
	bit4.Initialize(File.DirAssets,"Hamrahe aval.png")
	bit5.Initialize(File.DirAssets,"Microsoft_Word_2013_logo.svg.png")
	bit6.Initialize(File.DirAssets,"Logo_Microsoft_PowerPoint_2013.png")
	bit7.Initialize(File.DirAssets,"windows-8-icon.png")

Dim top As Int                اینجا یه متغییر از نوع اینت درست میکنیم تا بتونیم باهاش عکس هارو فاصله بدیم
	top = 0
	Dim a2() As Bitmap            و اینجا یه متغییر از نوع بیتمپ که توش عکسامونو قراربدیم
	a2 = Array As Bitmap(bit1,bit2,bit3,bit4,bit5,bit6,bit7)                اینجا اسم بیتمپ هایی که بالا درست کردیم و توش عکسامونو گذاشتیم رو قرار میدیم
	For i=0 To a2.Length-1                                     اینجا از حلقه استفاده میکنیم
	Dim img As imageview                                               
	img.intilize("")
	ScrollView1.Panel.AddView(img,2%x,top,91%x,50%y)                 اینجا به جای اینکه به مقدار فاصله از بالا از متغییری که ایجاد کردیم استفاده میکنیم
	Img.Bitmap = a2(i)                                 اینجا میگیم که عکس داخل ایمیج وییو رو قرار بده
	top = top + 15%y                                   و اینجا مقدار تاپ رو جمع میکنیم تا عکسا یکم فاصله از هم داشته باشن
	ScrollView1.Panel.Height = top + 3%y         اینجا هم ارتفاع اسکرول وییو رو تنظیم میکنیم
	Next

امیدوارم متوجه شده باشید

لینک ارسال

خب ربطی به اینکه ایمیج ویو به اسکرول ویو ادد شده نداره...رویداد کلیک براش کار میکنه که این هست:

sub img3_click 'به جای img3 اسم ایمیج ویو رو بنویسید
'اینجا کاری رو که میخواید با کلیک روی ایمیج ویو انجام بشه رو بنویسید
'مثال:باز شدن یه اکتیویتی
startactivity(setting)
end sub

با احترام به دوستان و آموزشهاشون که یادگیریش برای شما که تازه کارید هم خالی از لطف نیست، یه راه ساده تر هم وجود داره برای این کار که آقای شاهدی زحمت کشیدن و کتابخونه رو ساختن..اسمش Aria ScrolView هست..توی انجمن جستجو کنید و تاپیکش رو ببینید :)

لینک ارسال

گفتم که اقا میلاد.

من از روش دوم استفاده کردم.

طبق اون چطور باید دستوراتو وارد کنم. ممنون میشم بگین.

لینک ارسال

اوه...تازه الان متوجه شدم عمق فاجعه رو

کار رو پیچیده کردین...بزارید من سورسش رو با توضیح براتون بنویسم...تو همین پست میزارم براتون

لینک ارسال

مرسی آقا مهراب. به نتیجه رسیدم.

ممنون بابت نوشتن کدها.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...