رفتن به مطلب

کتابخانه پارس توبار (ParsToolbar Library)

مهدی ایزدی

ارسال‌های توصیه شده

در 16 ساعت قبل، امین پوراباذری گفته است :

سلام دوستان نیاز به این کارها نیست و احتیاج به کتابخونه خاصی نیست کافی شما به برنامه کد RTL بدید داخل مانیفست سپس یه تکه کد جاوا ابجکت به برنامه میدی که تغییر زبان گوشی روی راست چین و چپ چین کردن ویو ها نقش نداشته باشه 
یه تکه کد هم برای این هست شاید شما دوست داشته باشید که یه ویو براتون چپ چین باشه برای تمام اینا کد هست روش استاندارد گوگل همین هست و نیازی به هیچ کتابخونه ی خاصی نیست اپلیکیشن دیکشنری دانشجو 2 رو ببینید من با این روش راست چین کردم و خیلی اپلیکیشن های دیگه خود اکشن بار پیش فرض اندورید راست چین هست . با این روش تمام ویو ها راست چین میشن سیک بار - سویچ - و ....

این کد رو بگذارید مانیفست  

SetApplicationAttribute(android:supportsRtl, "true")

این کد رو برای این بکار میگیریم که تغییر زبان گوشی روی حالت راست چین و چپ چین بودن تاثیری نگذاره این تابع رو داخل اکتیوتی کری ایت فراخونی کنید 

Sub ForseRtlSupported
	Dim j,jo As JavaObject
	jo.InitializeStatic  ("android.view.View")
	If j.InitializeStatic  ("android.os.Build$VERSION").GetField ("SDK_INT") > 16 Then
		j.InitializeContext.RunMethodJO("getWindow",Null).RunMethodJO("getDecorView",Null) _
.RunMethod ("setLayoutDirection",Array(jo.GetField ("LAYOUT_DIRECTION_RTL")))
	End If
End Sub

این کد هم برای این هست شاید شما دوست داشته باشید یه ویو براتون چپ چین بمونه مثلا جهت اسکرول ویو پیجر ها دوست دارید از چپ به راست باشه  کافی فقط ویو رو بهش بدید همین .

Sub ForceLTRSupported(View As View)
	Dim jA,jos As JavaObject
	jos.InitializeStatic  ("android.view.View")
	If jA.InitializeStatic  ("android.os.Build$VERSION").GetField ("SDK_INT") > 16 Then
		jA = View
		jA.RunMethod ("setLayoutDirection",Array(jos.GetField ("LAYOUT_DIRECTION_LTR")))
	End If
End Sub

با این 3 تا کد دیگه هر ویویی رو بخواین راحت میتونید راست چین و چپ چین کنید.

نکته اول : این روش استاندارد خود گوگل داخل اپ هاش از همین روش استفاده میکنه 
نکته ی دوم : این روش برای API 16 به بعد هست یعنی API 15 , API 16  رو شامل نمیشه نگران این موضوع نباشید که طبق آمار خود بازار تنها 6 درصد گوشی های موجود این API دارن که برای این 6 درصد هم چپ چین باشه مشکلی ایجاد نمیکنه چون کاربرهای ایرانی به چپ چین بودن عادت دارن خود اپ های گوگل هم برای زبان فارسی زیر API 17  چپ چین هستن
نکته ی سوم : به هیچ عنوان از تولبار های غیر استاندارد دیگه استفاده نکنید خود اندورید تولبار داره با کلی امکانات که گوگل بهش داده نیازی واقعا به استفاده از بقیه تولبار ها نیست هر کاری هم بخواین میتونید باهاش انجام بدید تولبار اپ کامپت خودش کلی امکانات داره 

جناب اباذری می تونید برای چندتا ویو به صورت یک سورس کد آموزشی توی بخش سورس کده یا کد اسنیپست قرار بدید؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 84
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

بیشترین ارسال‌ها در این موضوع

ارسال‌های محبوب

سلام دوستان نیاز به این کارها نیست و احتیاج به کتابخونه خاصی نیست کافی شما به برنامه کد RTL بدید داخل مانیفست سپس یه تکه کد جاوا ابجکت به برنامه میدی که تغییر زبان گوشی روی راست چین و چپ چین کردن ویو

به نام خدا سلام و خسته نباشید خدمت همه ی کاربران عزیز و گرامی خب ... با کتابخانه ی فوق العاده پارس تولبار در خدمت شما هستیم. این کتابخانه توسط آقای اسماعیل شفیعی (mshafiee110) نوشته شده و به صورت کام

سلام دوستان این کتابخونه از api11 به بالا در حالتهایی که زبان گوشی فارسی یا انگلیسی باشه .کار میکنه یکی از دوستان پرسیده بودن دکمه منو(سه نقطه) رو هم راستچین میکنه؟بله آیا اگه از msmaterial drawer ا

تصاویر ارسال شده

در 40 دقیقه قبل، bidgol گفته است :

جناب اباذری می تونید برای چندتا ویو به صورت یک سورس کد آموزشی توی بخش سورس کده یا کد اسنیپست قرار بدید؟

داداش دقیقا کدهاش همینه توضیح هم که دادم چیز اضافه ای نداره شما وقتی rtl میدید کل ویو ها راست چین میشن اون تکه کد اول همینجور که توضیح دادم برای اینکه زبان گوشی رو طرف روی حالت انگلیسی برد برنامه براش چپ چین نشه دیگه چون خاصیت rtl اینه با تغییر زبان گوشی برنامه برای زبان های راست چین راست چین میشه و برای زبان های چپ چین چپ چین میشه  اون کد این خاصیتش ازش میگیره کد دوم هم که ویو میگیره برای اینه که شاید شما دوست داشته باشی یه ویو برای روی حالت چپ چین باشه راست چین نباشه اون ویو رو بهش میدی و داخل اکتیویتی کری ایت فراخونیش میکنی دیگه همون یکی چپ چین میشه بقیه روی حالت راست چین میمونن

لینک ارسال

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان عزیز و کسایی که این کتابخونه رو تهیه کردن میخام توضیح کوتاهی در رابطه با این کتابخونه که خودم سازنده اش هستم بدم تا از جهتی با سازوکار این کتابخونه اشنا بشید و هم اینکه افراد بی اطلاعی که اصلا این کتابخونه رو تهیه نکردن(و اثبات شده هستن!!!) و نظر میدن یه اشنایی پیدا کنن.

این کتابخونه مربوط به زمانی هستش که واسه  بیسیک تنها من این کتابخونه رو درست کرده بودم و ارائه کردم(البته شاید اساتید دیگر هم موفق به راستچین کرده شده بودن !! ولی کسی حاضر نبود نتیجه ی کارش رو به اشتراک بزاره).سازوکار این کتابخونه اصلا تداخلی با استاندارهای گوگل نداره چون این کتابخونه یه کتابخونه وابسته به آپ کمپکت هستش وتغییری در پارامترهای اصلی ایجاد نمیکنه... در واقع از همون تولباری که کتابخونه اپ کمپکت داره استفاده میکنه میاد و کار رو انجام میده.

در ضمن سعی کنید یکم به قوانین تالار احترام بذاریم و اگر موضوعی رو میخاین بیان کنید اول در موردش فکر کنید بعدا...

تو این تایپک در مورد کتابخونه پارس تولبار صحبت کنید و مطالب دیگه رو یاد بگیرید در جای خودش مطرح کنید.

لطفا فقط اگر سوالی مرتبط با این کتابخونه دارین بپرسین و از پاسخ دادن به این مطلب و مطالب غیر مرتبط با این کتابخونه خودداری کنید که جواب داده نمیشه....

لینک ارسال

در 6 ساعت قبل، mshafiee110 گفته است :

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان عزیز و کسایی که این کتابخونه رو تهیه کردن میخام توضیح کوتاهی در رابطه با این کتابخونه که خودم سازنده اش هستم بدم تا از جهتی با سازوکار این کتابخونه اشنا بشید و هم اینکه افراد بی اطلاعی که اصلا این کتابخونه رو تهیه نکردن(و اثبات شده هستن!!!) و نظر میدن یه اشنایی پیدا کنن.

این کتابخونه مربوط به زمانی هستش که واسه  بیسیک تنها من این کتابخونه رو درست کرده بودم و ارائه کردم(البته شاید اساتید دیگر هم موفق به راستچین کرده شده بودن !! ولی کسی حاضر نبود نتیجه ی کارش رو به اشتراک بزاره).سازوکار این کتابخونه اصلا تداخلی با استاندارهای گوگل نداره چون این کتابخونه یه کتابخونه وابسته به آپ کمپکت هستش وتغییری در پارامترهای اصلی ایجاد نمیکنه... در واقع از همون تولباری که کتابخونه اپ کمپکت داره استفاده میکنه میاد و کار رو انجام میده.

در ضمن سعی کنید یکم به قوانین تالار احترام بذاریم و اگر موضوعی رو میخاین بیان کنید اول در موردش فکر کنید بعدا...

تو این تایپک در مورد کتابخونه پارس تولبار صحبت کنید و مطالب دیگه رو یاد بگیرید در جای خودش مطرح کنید.

لطفا فقط اگر سوالی مرتبط با این کتابخونه دارین بپرسین و از پاسخ دادن به این مطلب و مطالب غیر مرتبط با این کتابخونه خودداری کنید که جواب داده نمیشه....

متاسفم .  دوست عزیز  شما هر چیزی که بنده بیان کردم به منافع شما در تضاد بوده سریع جبهه گرفتید و شروع به آشوب کردن کردید . این کارها زشته دوست عزیز واقعا بعضی جاها من دیگه میترسم بیام اون چیزی رو که بلدم در اختیار دیگران قرار بدم به دلیل همین برخورد ها . و یک نکته در مورد استاندارد گفتید دوست عزیز اندورید خودش تولبار داره اپکامپت تولبار داره نیاز به هیچ تولباری نیست شما این مراحلی رو من گفتم انجام بدید خودتون متوجه میشید . که نیاز به هیچ تولبارمتفرقه ای  نیست از اینکه میگید مشکل نداره خودتون هم میدونید که همخونی نداره با خیلی چیزها همینجوری دوستان گزارش دادن مشکل داره بارها من این پست ها رو میدیدم هر دفعه به خودم گفتم بیام بگم این راه حل اشتباه هست ولی به خودم میگفتم همین رفتار که الان نشون دادید نشون میدید و بهتون برمیخوره سر کتابخونه متریال دیالوگ هم همین برخورد داشتید. درصورتی که کتابخونه ی متریال دیالوگ های داخل سایت مرجع تمام این امکانات رو داشتن حالا یه شخصی بلد نیست از این امکانات استفاده کنه ما وظیفمون بهش بگیم دیشب هم نمیخواستم بگم تا بهتون برنخوره ولی باز دیدم دارید راه اشتباه میرید  بنده بهتون گفتم باز بهتون برخورد بهرحال دوست عزیز بنده نه قصد تخریب دارم نه چیزی ولی وقتی میبینم یه عده اطلاع ندارن از یک موضوع وظیفه ی خودم میدونم که اطلاع بدم بهشون که راه حلی دارن میرن اشتباه هست و داره از مسیر دورشون میکنه . بهرحال خود دانید. هر کسی هر روشی دوست داره استفاده کنه . و اون بحث گفتید بی اطلاع و اثبات شده هستن اصلا طرز کلامتون درست نیست. بهتره یاد بگیرم جایی که حق با منافع ما در تضاد هست حق رو قبول کنیم . این کارهایی هم که شما با این کتابخونه انجام میدید و میگید با تولبار خود اپکامپت نمیشه هر کدوم میگید همین جا من بگم چکار کنید با تولبار خود اپکامپت تا متوجه بشیم کی بی اطلاع هست. یا علی 

لینک ارسال

در 14 دقیقه قبل، امین پوراباذری گفته است :

متاسفم .  دوست عزیز  شما هر چیزی که بنده بیان کردم به منافع شما در تضاد بوده سریع جبهه گرفتید و شروع به آشوب کردن کردید . این کارها زشته دوست عزیز واقعا بعضی جاها من دیگه میترسم بیام اون چیزی رو که بلدم در اختیار دیگران قرار بدم به دلیل همین برخورد ها . و یک نکته در مورد استاندارد گفتید دوست عزیز اندورید خودش تولبار داره اپکامپت تولبار داره نیاز به هیچ تولباری نیست شما این مراحلی رو من گفتم انجام بدید خودتون متوجه میشید . که نیاز به هیچ تولبارمتفرقه ای  نیست از اینکه میگید مشکل نداره خودتون هم میدونید که همخونی نداره با خیلی چیزها همینجوری دوستان گزارش دادن مشکل داره بارها من این پست ها رو میدیدم هر دفعه به خودم گفتم بیام بگم این راه حل اشتباه هست ولی به خودم میگفتم همین رفتار که الان نشون دادید نشون میدید و بهتون برمیخوره سر کتابخونه متریال دیالوگ هم همین برخورد داشتید. درصورتی که کتابخونه ی متریال دیالوگ های داخل سایت مرجع تمام این امکانات رو داشتن حالا یه شخصی بلد نیست از این امکانات استفاده کنه ما وظیفمون بهش بگیم دیشب هم نمیخواستم بگم تا بهتون برنخوره ولی باز دیدم دارید راه اشتباه میرید  بنده بهتون گفتم باز بهتون برخورد بهرحال دوست عزیز بنده نه قصد تخریب دارم نه چیزی ولی وقتی میبینم یه عده اطلاع ندارن از یک موضوع وظیفه ی خودم میدونم که اطلاع بدم بهشون که راه حلی دارن میرن اشتباه هست و داره از مسیر دورشون میکنه . بهرحال خود دانید. هر کسی هر روشی دوست داره استفاده کنه . و اون بحث گفتید بی اطلاع و اثبات شده هستن اصلا طرز کلامتون درست نیست. بهتره یاد بگیرم جایی که حق با منافع ما در تضاد هست حق رو قبول کنیم . این کارهایی هم که شما با این کتابخونه انجام میدید و میگید با تولبار خود اپکامپت نمیشه هر کدوم میگید همین جا من بگم چکار کنید با تولبار خود اپکامپت تا متوجه بشیم کی بی اطلاع هست. یا علی 

امین جان این تولبار همون تولباره اپ کامپته

از همون ویو استفاده میکنه دیگه 

و اینکه میتونستید اون اموزشتون رو توی یه تاپیک جداگونه بزارید :)

دوستانی هم ک مشکل داشتن حتما مشکل از سمت خودشون بوده

بنده یدون هیچ مشکلی دارم استفاده میکنم

اینکه اموزش میدین بد نیست

اتفاقا خوبه 

اما جای خودش عزیز جان

" هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد "

لینک ارسال

در در 1395/11/03, 00:47:39، محمـد گفته است :

دوستانی هم ک مشکل داشتن حتما مشکل از سمت خودشون بوده

بنده یدون هیچ مشکلی دارم استفاده میکنم

دوست عزیز ممنون میشم یه منوی چسبیده به تولبار از نوع SHOW_AS_ACTION_ALWAYS بدون مشکل با این کتابخونه برای بنده نمونه بیارید :malih:

ممنون!

اینکه شما با این کتابخونه کار کردین و مشکلی نداشته دلیل نمیشه که کتابخونه بدون مشکل باشه. بهتون قول میدم این موردی هم که من گفتم اصلا تست نکردین!

لینک ارسال

اقای شفیعی عزیز لطفا یا این محصول از فروشگاه بردارید یا اپدیتش کنید من اصلا وقتی این کتابخونه رو تیک میزنم موقع کامپایل ارور میده هیچ کدی هم واسش نمی نویسم این کتابخونه با appcompat نسخه جدید مشکل داره 

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...
در در 1395/11/08, 21:01:06، saeed692 گفته است :

اقای شفیعی عزیز لطفا یا این محصول از فروشگاه بردارید یا اپدیتش کنید من اصلا وقتی این کتابخونه رو تیک میزنم موقع کامپایل ارور میده هیچ کدی هم واسش نمی نویسم این کتابخونه با appcompat نسخه جدید مشکل داره 

سلام دوست عزیز من که علم غیب ندارم خب یه شات یا لاگ ارور هاتون رو بزارید تا من کمکتون کنم .با اپکمپکت مشکلی نداره دلیلش رو قبلا گفتم شما اگه سمپل قبلی ها رو گرفته باشین باید یه بار دیزاینر رو همه لیوتهاش را مجدد ذخیره کنید .این مربوط به کتابخونه نیست .بخاطر تغییر نسخه اپکمپکت هستش.امتحان کنید...

ورژن اپکمپکتتون چند هستش؟یه شات بزارید

در 18 ساعت قبل، abstruse گفته است :

سلام

طبق اموزش پیش رفتم اما راستچین نشد!!مشکل چیه؟!

سمپلها رو تست کنید فقط قبلش یه بار دیزاینر رو همه لیوتهاش را مجدد ذخیره کنید .

لینک ارسال

در 11 ساعت قبل، mshafiee110 گفته است :

سلام دوست عزیز من که علم غیب ندارم خب یه شات یا لاگ ارور هاتون رو بزارید تا من کمکتون کنم .با اپکمپکت مشکلی نداره دلیلش رو قبلا گفتم شما اگه سمپل قبلی ها رو گرفته باشین باید یه بار دیزاینر رو همه لیوتهاش را مجدد ذخیره کنید .این مربوط به کتابخونه نیست .بخاطر تغییر نسخه اپکمپکت هستش.امتحان کنید...

سمپلها رو تست کنید فقط قبلش یه بار دیزاینر رو همه لیوتهاش را مجدد ذخیره کنید .

saeed.jpg

همین که کتابخونه شما رو تیک میزنم این ارور میاد هیچ کدی هم واسش نمی نویسم حتی

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، saeed692 گفته است :

saeed.jpg

همین که کتابخونه شما رو تیک میزنم این ارور میاد هیچ کدی هم واسش نمی نویسم حتی

بنظرم کداتون اشتباه هستش چون الان اروری که داره میگه دوبار از کلاس تولبار دارک استفاده شده در صورتی که کتابخونه من عناصر رو جابه جا میکنه.اگه ممکنه کدتون رو بزارین یا بفرستین پی وی بررسی کنم.

لینک ارسال

در 23 ساعت قبل، mshafiee110 گفته است :

بنظرم کداتون اشتباه هستش چون الان اروری که داره میگه دوبار از کلاس تولبار دارک استفاده شده در صورتی که کتابخونه من عناصر رو جابه جا میکنه.اگه ممکنه کدتون رو بزارین یا بفرستین پی وی بررسی کنم.

من اصلا هیج کدی برا کتابخونه شما نزدم فقط کتابخونه شما تیک زدم همین

لینک ارسال

در 11 دقیقه قبل، saeed692 گفته است :

من اصلا هیج کدی برا کتابخونه شما نزدم فقط کتابخونه شما تیک زدم همین

خب اگه کد نزده باشین که کتابخونه من اینشیالایز نشده که مشکل ایجاد کنه!!!!

لینک ارسال

در در 1395/11/19, 22:36:32، mshafiee110 گفته است :

خب اگه کد نزده باشین که کتابخونه من اینشیالایز نشده که مشکل ایجاد کنه!!!!

من نمی دونم شما چرا زیر بار نمیرین که کتابخونه مشکل داره من اصلا هیچ کدی براش نزدم فقط تیکش زدم که این ارور میاد و زمانی که تیکشو بر میدارم ارور رفع میشه لطفا یه سمپل با بیسیک و نسخه جدید اپ کامپت بدید تست کنم.

لینک ارسال

سلام دوست عزیز!
کتابخونه مشکلی نداره!

من همین یکی دو روز پیش خریدمش و تستش کردم.

صحیح و سالم کامپایل میشه.

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

سلام

اقا من محصول رو تو این لیک خریدم https://answercenter.ir/clients/purchases/1020-کتابخانه-parstoolbar/

الان نمیتونم دوباره دان کنم

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...

سلام این ارور مربوط به تغییر ورژن اپکامپکت هست شما یبار دیزاینر رو باز کنید و ویوها رو یا مجددا ادد کنید یا دوباره سیو کنید .

در 8 ساعت قبل، taha1371 گفته است :

این ارور باید چکار کنم

Untitled.png

در در 1395/12/21, 10:50:22، amin69 گفته است :

سلام

اقا من محصول رو تو این لیک خریدم https://answercenter.ir/clients/purchases/1020-کتابخانه-parstoolbar/

الان نمیتونم دوباره دان کنم

سلام این مورد مربوط به سایت هستش لطفا با اقای ایزدی هماهنگ کنید.

لینک ارسال

• 5 هفته بعد...
در در 1395/11/03, 17:49:36، Intelligent گفته است :

دوست عزیز ممنون میشم یه منوی چسبیده به تولبار از نوع SHOW_AS_ACTION_ALWAYS بدون مشکل با این کتابخونه برای بنده نمونه بیارید :malih:

ممنون!

اینکه شما با این کتابخونه کار کردین و مشکلی نداشته دلیل نمیشه که کتابخونه بدون مشکل باشه. بهتون قول میدم این موردی هم که من گفتم اصلا تست نکردین!

سلام البته چندوقتی گذشته ولی این آموزش رو قرار میدم که سایر دوستان هم استفاده کنن..

ببینید توی ساب Activity_CreateMenu  ما میتونیم از روش زیر اکشنهای مختلف رو به ایتم هامون اضافه کنیم به این صورت

#IgnoreWarnings: 11
Sub Activity_CreateMenu(Menu As ACMenu)
	Menu.Clear

Dim item As ACMenuItem

item=Menu.Add2(6,6, "search",xml.GetDrawable("ic_search_white_24dp"))
	Menu.FindItem(6).ShowAsAction = item.SHOW_AS_ACTION_IF_ROOM

Menu.Add2(7, 7, "Plus one", xml.GetDrawable("ic_plus_one_black_24dp")).ShowAsAction = item.SHOW_AS_ACTION_IF_ROOM
	Menu.Add2(8, 8, "Refresh", xml.GetDrawable("ic_refresh_black_24dp")).ShowAsAction = item.SHOW_AS_ACTION_ALWAYS

item.SearchView=sv
	sv.IconifiedByDefault=True
	sv.SubmitButtonEnabled=True

End Sub

برای ایتم search میایم و به منو نسبت میدیم بعدش با استفاده از آی دی اون ایتم اکشن های مختلف رو بهش اضافه میکنیم....

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...

سلام خسته نباشد من موقع ران با این ارور مواجه میشم

B4A version: 6.30
Parsing code.    (0.00s)
Compiling code.    (0.02s)
Compiling layouts code.    (0.00s)
Organizing libraries.    (0.00s)
Generating R file.    Error
ERROR: resource directory 'C:\Users\arena\Desktop\SDK\tools\..\support\v7\appcompat\res' does not exist

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...