رفتن به مطلب

در مورد منبع نصب یا چک کردن نصب و خرید برنامه از مارکت...

ارسال‌های توصیه شده

سلام دوستان.

دیروز و امروز تاپیک هایی زده شد در مورد روش هایی برای چک کردن اینکه برنامه از بازار یا مارکت های دیگه خرید شده یاخیر.
چون چندتا تاپیک در این مورد زده شده بود گفتم یه تاپیک ایجاد کنم تا بحث هارو اینجا انجام بدیم و کسی بی بهره نمونه:
http://answercenter.ir/topic/14808-%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A8%D8%B9-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%A7%D9%BE%D9%84%DB%8C%DA%A9%DB%8C%D8%B4%D9%86%D8%9F%D8%9F/
http://answercenter.ir/topic/14809-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-sayainstallerpackagename-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%86%DA%A9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%A7/page-2
http://answercenter.ir/topic/14812-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%AC%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%8C-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1/
http://answercenter.ir/topic/14827-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-assistant-shopmarket-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%B3-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87/

یک روش جالب هم ارائه شد؛ متد getInstallerPackageName بود که در واقع چک میکرد برنامه ما از کجا بهش درخواست نصب داده شده؟ از بازار؟ از تلگرام؟ یا....؟

که متاسفانه متوجه شدیم و طی بررسی هایی که انجام دادم تا الان این متد یکمی ناقصه یا....
طبق گفته ی خود گوگل در اینجا این مورد شدنیه:

getInstallerPackageName

Added in API level 5String getInstallerPackageName (String packageName)
Retrieve the package name of the application that installed a package. This identifies which market the package came from.Parameters packageName String: The name of the package to query Returns String

اما توی سایت های مختلف، از جمله StackOverFlow گفته شده که این فقط برای گوگل پلی کار میده، چون ازاونور با دستور خاصی درخواست نصب رو میده، بعضی جاها هم گفته شده تو بعضی گوشی ها null برمیگردونه.
که در این مورد میتونید خودتون سرچ بکنید و مطالعه بفرمائید.
نمونه:
http://stackoverflow.com/questions/13289748/can-packagemanager-getinstallerpackagename-tell-me-that-my-app-was-installed-f

و اما برنامه کلیدبرد که با صاحب این برنامه الان صحبت کردم، اصلا بنده خدا ازاین متد خبر نداشت، و کار دیگه ای انجام داده بود. و طی چند لایه یکمی امنیت رو ایجاد کرده بود.
محمد جان اگه داری این تاپیکو میخونی معذرت، برای اطلاعات دوستان میگم، آقا محمد(صاحب برنامه کلیدبرد) اومده بود فایل apk برنامه خودشو سرچ کرده بود داخل حافظه دستگاه و رم، اگه اون فایل جایی به غیر از پوشه ICM بازار وجود داشت پیغام اخطار رو میداد، مثلا تو پوشه تلگرام اگه بود.... اما خب به گفته خودش این روش هم جالب نبود و یسری مشکلات ایجاد میکرد و همچنین میشد دورش زد.

در ضمن یه متد دیگه هم هست بنام setInstalledPack... ، بااینم شاید بشه یکارایی کرد:
https://developer.android.com/reference/android/content/pm/PackageManager.html#setInstallerPackageName%28java.lang.String,%20java.lang.String%29

به هرحال این تاپیک رو زدم برای اینکه اگه کسی روشی به ذهنش میرسه مطرح کنه، منم همچنان روی این موضوع کار میکنم اگه روشی پیدا کردم حتما نشر میدم.

چه داستانی هم شد این مورد...
تاپیکای دیگه قفل شدن به این دلیل که اگه درآینده فردی بهشون برخورد کرد سردرگم نشه و هدایت بشه به این تاپیک، اگه به نتیجه ای هم برسیم، همینجا می رسیم.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 51
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

تو پوشه Data خوده بازار تمام برنامه هایی که از بازار نصب شده رو ذخیره میکنه واگر میشد به این دیتابیس دسترسی پیدا کرد خیلی کمک میکرد چون میشد فهمید آیا این برنامه از بازار دانلود شده یا نه اگر نشده بود ینی از منبع دیگه ای دانلود شده ولی متاسفانه نمیشه بدون دسترسی روت به این فایل دسترسی داشت .

راهه دیگه ای هم که زیاد برای کاربرا جالب نمیشه اینه آپدیت اجباری تو برنامه گذاشته بشه که این هم شرایط خودش رو لازم داره که آپدیت ها منظم باشه و امکانت خوبی هم به برنامه تو هر آپدیت اضافه بشه که برای کاربر ارزش داشته باشه آ|دیت کنه.

لینک ارسال

یه راهش هم که برنامه کلیبرد و موبوگرام من دیده بودم استفاده کرده بودن اینه که با استفاده از مستندات بازار که گذاشتن میومدن چک میکردن کاربر داخل اکانتش توی بازار هس یا ن؟ خب اگه کاربر لاگین نکرده باشه در نتیجه ینی پرداختی هم نداشته!

البته توی کانال های پخش برنامه زود فهمیدن قضیه رو و نوشتن قبل نصب یه اکانت بسازین توی بازار!

لینک ارسال

سلام

بنده توضیحاتتون درمورد اون تابعی که تاپیکشو زدم خوندم

نوشته بودید این تابع فقط مخصوص پکیج نیم گوگل پلی هست و اگر منبع، غیر از گوگل پلی باشه، مقدار نال برمیگردونه

درصورتی که بنده روی گوشی هوآوی G7 تست کردم

وقتی برنامه از بازار نصب میشه،توی صفحه نصب مینویسه منبع نصب : بازار

و اگر از فایل منیجر درخواست نصب ارسال شه دقیقا اسم همون فایل منیجر رو مینویسه و اگر هر اپ دیگه ای هم باشه همونو مینویسه

پس حتما روشی هست که بشه پکیج نیم رو بدست آورد

شاید با این تابع نه، ولی حتما با تابعی دیگه میشه

تحقیقات رو باید خیلی عمیق تر کنیم

لینک ارسال

بنظرم بازار باید ی دیتا بیس در اختیار بذاره که توسعه دهنده پکیج نیم و imei  گوشی رو بفرسته براشت اگه وچود داشت ینی خریده اگه نداشت ینی از یجا دیگه گیرش اومده

البته فک کنم ی همچین دیتابیسی وجود داره چون اگه ی کاربر ی نرم افزار رو خرید درون برنامه ای کنه و پاکش کنه دوباره ک نصب کرد دیگه نیاز به خرید مجدد نیس

لینک ارسال

سلام

ولی همین روش کلید برد هم میتونه کارساز باشه

مثلا یکی که میاداز تلگرام یه برنامه پولی رو دانلود میکنه اگه تو پوشه بازار نباشه ارور میده و دیگه به عقلش نمیرسه که باید کپیش کنه تو پوشه بازار

اما اینم روزی فاش میشه

اما اگه میشد مثلا وقتی برنامه از بازار نصب میشه یه مقداری چیزی از بازار دریافت شه اونقت میشد یه کاری کرد

لینک ارسال

سلام دوستان

دیدم بحث شد راجع به کلید برد و قفل برنامه و این ها گفتم خودم هم بیام تجربه هامو بگم و بریزیم رو هم هرچی اطلاعات هست شاید به یه نتیجه ای برسیم

محمد جاودان هستم برنامه نویس کلید برد 2

در مورد قفل برنامه خودم باید بگم که همونظوری که آقا پژمان گفتن سرچ فایل های دستگاه و ... هست ولی مشکلات زیادی داره و سر همین نظر منفی تا حدودی زیاد گرفتم

یکسری عادت به بک آپ گیری و ... دارند یکسریا هم مدام گوشیشونو ریست میکنن هر سری هم میرن سراغ بک آپشون وقتی میبینن ارور میاد میان نظر منفی میدن و کلی ایمیل و ....

علاوه بر روش خودم هم از چک لاگین کاربر توی بازار استفاده کردم اما معلوم شده این کتابخونه هم بی مشکل نیست کاربرانی داشتم که با وجود لاگین براشون خطا میمومد

البته متاسفانه با همت فراوان و تلاشهای شبانه روزی دوستان کرکر گروههای موبایل این روش هم دور زده شده و الآن رایگان قابل استفاده شده

بحث آپدیت سریع و زود به زود هم منتفیه چون اینقدر پیجهای تلگرامی سریع عمل میکنند که امشب آپدیت گذاشته بشه فردا صبح قابل دانلوده از پیجشون

در مورد این روش پک کردن پکیج نیم نصب کننده برنامه هم اطلاعی نداشتم تا چند ساعت پیش و در جریان درصد خطا و مشکلاتش نبودم

حالا اگر دوستان دیگه به صورت تعداد بالا این روش رو تست کردند بگن که چطوری بوده چون به 3 4 تا دستگاه نمیشه اکتفا کرد

ممنون از همگی دوستان

لینک ارسال

سلام

ولی همین روش کلید برد هم میتونه کارساز باشه

اخه ی مشکلی ک هست بازار تو نسخه جدیدش اول کار تو icm  پشتیبان نمیگیره باید کاربر خودش تیک پشتیبان گیری رو بزنه

حالا اگه یکی تیک رو نزده باشه و نرم افزار رو بخره نرم افزار اجرا نمیشه اونوقت مشغول ظمه مشغول ضمبه مشقول زمبه و ....... میشیم

لینک ارسال

بنظرم بازار باید ی دیتا بیس در اختیار بذاره که توسعه دهنده پکیج نیم و imei  گوشی رو بفرسته براشت اگه وچود داشت ینی خریده اگه نداشت ینی از یجا دیگه گیرش اومده

البته فک کنم ی همچین دیتابیسی وجود داره چون اگه ی کاربر ی نرم افزار رو خرید درون برنامه ای کنه و پاکش کنه دوباره ک نصب کرد دیگه نیاز به خرید مجدد نیس

بازار برای درون پرداختیا سنگ تموم گذاشته

هم چک خریدشون با سرور و .. هست

هم خودش کتابخونش حکم چک خرید رو داره

حدود یکسال میشه مرتب واس این قضیه به بازار ایمیل میزنم که این کتابخونه لایسنس رو برای اپ های پولی حاضر کنید اما هر بار یه جواب مختلف و اخیرا هم میگن دارن حاضر میکنن اما 4 5 ماهی میشه خبری نیست

لینک ارسال

اخه ی مشکلی ک هست بازار تو نسخه جدیدش اول کار تو icm  پشتیبان نمیگیره باید کاربر خودش تیک پشتیبان گیری رو بزنه

حالا اگه یکی تیک رو نزده باشه و نرم افزار رو بخره نرم افزار اجرا نمیشه اونوقت مشغول ظمه مشغول ضمبه مشقول زمبه و ....... میشیم

البته برنامه های پولی چه تیک سیو برنامه روی دستگاه خورده باشه چه نه روی دستگاه سیو نمیشن!

روش بنده معکوس بود یعنی کل دستگاه منها پوشه بازار 

لینک ارسال

البته برنامه های پولی چه تیک سیو برنامه روی دستگاه خورده باشه چه نه روی دستگاه سیو نمیشن!

روش بنده معکوس بود یعنی کل دستگاه منها پوشه بازار 

خب اینجوری کافیه سایتا یا کانالا تلگرام برنامه رو با یه اسم دیگه آپلود کنن

لینک ارسال

اونقت باید سرچ رو بر اساس پکیج نیم قرار داد

لینک ارسال

نه به اسم که اصلا نمیشه اکتفا کرد

بررسی بر اساس پکیج نیم و ورژن برنامه انجام میشه

هرچند همه این داستانا انجام بشه تازه بحث ادیت میاد بالا

سری اولی که قفل رو روی برنامه گذاشتم یکی دو روز بعدش قفلو پاک کردن برنامه کرک شده گذاشتن تو گروه ها :oops:

لینک ارسال

سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم

نظر شما رو به دو شات اسکرین پیوست شده دعوت میکنم

بنظرتون این نمیتونه با همون تابع باشه؟ یا راه دیگه ایه؟

post-1183-0-21028200-1468347974_thumb.jpeg

post-1183-0-22738600-1468348077_thumb.jpeg

لینک ارسال

attachicon.gifScreenshot_2016-07-12-22-46-49.jpeg

attachicon.gifScreenshot_2016-07-12-22-46-28.jpeg

این داخل خود برنامست یا موقع نصبش؟

اندروید چنده؟

اگه موقع نصبه شاید ای قابلیت توی اون گوشی و یا اون ورژن از اندروید باشه.

لینک ارسال

این یا یه برنامه دیگست که رو گوشی نصب شده و کاربر هنگام نصب برنامه این اجرا میشه یا ماله خود گوشیه

من که تاحالا چنین چیزی ندیدم

لینک ارسال

سلام

این موقع نصب برنامه هست

نصب کننده بسته پیشفرض هست

گوشی هوآوی G7

اندروید نسخه 4.4.2

روت نشده!

لینک ارسال

نصب کننده بسته جزو سیستم عامل به حساب میاد و اینتنت نصب برنامه برای اون ارسال میشه و یکبار قبل از نصب متوجه میشه

برنامه ای مثل برنامه هایی که دوستان در بازار میذارن امکان دسترسی بهش رو ندارن و اینکه بعد از نصب و بسته شدن "نصب کننده بسته" و از بین رفتن اینتنت قراره تازه چک بشه

لینک ارسال

من یه فکری دارم فقط یکم حوصله میخواد و شدنیه

دیدم بحث گرمه گفتم ایدمو اینجا بگم شاید کسی دست به کار شدو اینکارو کرد

من خیلی وقت پیش که پاک کن تلگرامو ساختم کلی سرش فکر کردم که کاری کنم طرف فقط از بازار نصب کنه و نتونه از جای دیگه استفاده کنه

به یه نتیجه رسیدم

اونم اینه که بیایم شماره سریال هر گوشی رو بگیریم موقع اجرا و بریزیم تو یه دیتابیس

بعد بیایم ببینیم که دانلود شده از بازار هست یا نه اگه بود یه متن مثل : bzr برای مثال بریزه تو ستون جلوی شماره سریال هر گوشی

بعد تو یه کد php بیایم چک کنیم که اگر مقدار جلوش هر چیزی جز بازار بود یه مقدارو تو حافظه داخلی چک کنه که باعث بشه یه مسیج دیالوگ تو گوشی باز کنه که شما برنامه رو از بازار باید مجدد دانلود کنید!

بعدش وقتی روی اوکی کلیک شد برنامه بسته بشه

البته مشکلاتش اینه که کاربر یه بار باید برنامه رو باز کرده باشه و کدای ما که تو سرویس پایدار ما هستند اجرایی بشن صد در صد این افرادی که برنامه رو مفت و مجانی دانلود میکنن با اینترنت زیاد سرو کار دارن و روشن میکنن

بعد اون موقع به بازار پیام دادم که این کارو میتونن انجام بدن که بفهمیم از بازار دانلود شده یا نه

جواب دادن این کار باعث سنگین شدن سرور های ما میشه و انتقال اطلاعات از کلی گوشی باعث کندی سایت و اپلیکیشن میشه و ما اینکار رو نمیکنیم :| :|

کار نشد نداره همینی که من گفتم رو میشه خیلی راحت جمع و جورش کرد یا کتابخونه بشه یا یه سورس کد اماده که فقط نیاز به پیاده سازی داشته باشه البته اینم بگم که یه هاست هم میخواد که می ارزه مثلاً شما 40 تومن بدی یه سال یه هاست داشته باشی هم برای این کار هم کارای دیگه

لینک ارسال

سلام 

فکر کنم برنامه اینستالر این گوشی اینطور کار میکنه که وقتی installer اجرا شد چک میکنه که برنامه ی اجرا شده ی قبل از خودش چیه!!!!!

شاید هم نه  :fekr:

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...