رفتن به مطلب

در مورد منبع نصب یا چک کردن نصب و خرید برنامه از مارکت...

ارسال‌های توصیه شده

من یه فکری دارم فقط یکم حوصله میخواد و شدنیه

دیدم بحث گرمه گفتم ایدمو اینجا بگم شاید کسی دست به کار شدو اینکارو کرد

من خیلی وقت پیش که پاک کن تلگرامو ساختم کلی سرش فکر کردم که کاری کنم طرف فقط از بازار نصب کنه و نتونه از جای دیگه استفاده کنه

به یه نتیجه رسیدم

اونم اینه که بیایم شماره سریال هر گوشی رو بگیریم موقع اجرا و بریزیم تو یه دیتابیس

بعد بیایم ببینیم که دانلود شده از بازار هست یا نه اگه بود یه متن مثل : bzr برای مثال بریزه تو ستون جلوی شماره سریال هر گوشی

بعد تو یه کد php بیایم چک کنیم که اگر مقدار جلوش هر چیزی جز بازار بود یه مقدارو تو حافظه داخلی چک کنه که باعث بشه یه مسیج دیالوگ تو گوشی باز کنه که شما برنامه رو از بازار باید مجدد دانلود کنید!

بعدش وقتی روی اوکی کلیک شد برنامه بسته بشه

البته مشکلاتش اینه که کاربر یه بار باید برنامه رو باز کرده باشه و کدای ما که تو سرویس پایدار ما هستند اجرایی بشن صد در صد این افرادی که برنامه رو مفت و مجانی دانلود میکنن با اینترنت زیاد سرو کار دارن و روشن میکنن

بعد اون موقع به بازار پیام دادم که این کارو میتونن انجام بدن که بفهمیم از بازار دانلود شده یا نه

جواب دادن این کار باعث سنگین شدن سرور های ما میشه و انتقال اطلاعات از کلی گوشی باعث کندی سایت و اپلیکیشن میشه و ما اینکار رو نمیکنیم :| :|

کار نشد نداره همینی که من گفتم رو میشه خیلی راحت جمع و جورش کرد یا کتابخونه بشه یا یه سورس کد اماده که فقط نیاز به پیاده سازی داشته باشه البته اینم بگم که یه هاست هم میخواد که می ارزه مثلاً شما 40 تومن بدی یه سال یه هاست داشته باشی هم برای این کار هم کارای دیگه

این ایده ی خوبی هست و بار ها هم به فکرم رسیده 

مشکلش تنها اینترنت هست

من خودم میتونم این کارو خیلی راحت تو یه روز انجام بدم

یه چیزایی تو ذهنم هست که این کسایی که رایگان دانلود میکنن رو داغون کنیم و باعث فحش خوردن خودمون بشیم خخخ

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 51
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

@,

ایدش از نظر خودم خوبه و مشکلاتی داره که دوستان بخوننش شاید متوجهش بشن

یکی از روش هاشم میتونیم همین چک کردن پوشه icm بزاریم

طرف اگه برنامه رو از بازار بگیره میره این داخل البته وقتی که کاربر تیکش رو زده باشه بعدش میایم اون پوشه رو چک میکنیم همون لحظه فقط و فقط یه بار سر اون دستگاه چک میشه که ایا از بازار دانلود شده یا از جای دیگه اگه از بازار بود که اون مقدارو بفرسته جلوی سطری که شماره سریالشه بعد اون کد php مثل یه حالت پوش هر سری میزنیم دستگاه های جدیدو که مقدار جلوی شماره سریالشون اون مقدار مد نظر نیست رو بلاکه میکنیم یه فایل میفرستیم یه جای گوشیشون ذخیره بشه که حتی با پاک کردن برنامه هم اون فایل باشه هر موقع برنامه رو نصب کردن با پیغام خطا مواجه میشن

خب هیچ کاربری این همه دردسر رو دوست نداره برای یه برنامه و کلاً یه پیغام کلی میزاریم
1 - برنامه از بازار دانلود نشده

2 - شما باید در تنظیمات بازار ذخیره خودکار پس از دانلود را فعال نمایید

3 - و .... پیغامایی که کاربرو راهنمایی کنیم تا متوجه بشیم از کجا دانلود کرده همین در غیر این صورت دیگه هیچ وقت راه استفاده از برنامه رو نداره چون شماره سریال گوشیش ذخیره شده تو دیتابیسمون :|

لینک ارسال

@,

ایدش از نظر خودم خوبه و مشکلاتی داره که دوستان بخوننش شاید متوجهش بشن

یکی از روش هاشم میتونیم همین چک کردن پوشه icm بزاریم

طرف اگه برنامه رو از بازار بگیره میره این داخل البته وقتی که کاربر تیکش رو زده باشه بعدش میایم اون پوشه رو چک میکنیم همون لحظه فقط و فقط یه بار سر اون دستگاه چک میشه که ایا از بازار دانلود شده یا از جای دیگه اگه از بازار بود که اون مقدارو بفرسته جلوی سطری که شماره سریالشه بعد اون کد php مثل یه حالت پوش هر سری میزنیم دستگاه های جدیدو که مقدار جلوی شماره سریالشون اون مقدار مد نظر نیست رو بلاکه میکنیم یه فایل میفرستیم یه جای گوشیشون ذخیره بشه که حتی با پاک کردن برنامه هم اون فایل باشه هر موقع برنامه رو نصب کردن با پیغام خطا مواجه میشن

خب هیچ کاربری این همه دردسر رو دوست نداره برای یه برنامه و کلاً یه پیغام کلی میزاریم

1 - برنامه از بازار دانلود نشده

2 - شما باید در تنظیمات بازار ذخیره خودکار پس از دانلود را فعال نمایید

3 - و .... پیغامایی که کاربرو راهنمایی کنیم تا متوجه بشیم از کجا دانلود کرده همین در غیر این صورت دیگه هیچ وقت راه استفاده از برنامه رو نداره چون شماره سریال گوشیش ذخیره شده تو دیتابیسمون :|

برنامه های پولی تو پوشه icm سیو نمیشن!

چه تیکش رو زده باشه چه نه

فقط برنامه های رایگان توی icm ذخیره میشن

مسیری که برنامه های بازار دانلود میشه توی پوشه android/data هست و اینکه بازار با سرعت بیشتری فایل رو پاک میکنه یعنی وقتی رفتیم داخل برنامه فایل زودتر پاک شده و معلوم نمیشه که از بازار بوده یا نه

چک کردن فایل هم خیلی چیز مطمئنی نیست چون من بارها تو گزارشاتی که از محل های نصب کاربر ها داشتم دیدم که فایل تلگرام رو ورمیدان کپی میکنن تو پوشه icm و...

بعد یک هفته نهایتش همچین روشهایی لو میره فیلم کاملشم حتی میسازن!

خیلی عوامل هست که باید در نظر بگیریم

مشکل اصلی هم اینه که بفهمیم که از بازار دانلود شده یا نه وگرنه به کد پی اچ پی و هاست و اینجور چیزا هم احتیاجی پیدا نمیکنه

و اینم باید در نظر بگیریم که کاربر هارو مجاب به خرید برنامه بکنیم نه که بیخیال بشیم یا که بلاکشون بکنیم از طریق سرور که حتی اگر برنامه رو هم رفتند خریدند باز هم برنامه براشون کار نکنه

لینک ارسال

سلام و روز بخیر خدمت دوستان خوب انسورسنتر،

یه روشی به ذهنم رسید و اونم اینه که خرید یا عدم خرید برنامه از طریق خود مارکت انجام بشه

یعنی پکیج نیم برنامه رو بدیم به کد و کدها از طریق لایبراری های واسطی که باید بنویسه، روی سرور بازار چک کنه که آیا خرید شده یا نه؟

جواب رو هم خیلی سریع میتونه بده چون فقط باید یک مقدار از نوع Boolean برگردونه و در این صورت کاهش سرعت در اجرای برنامه هم محسوس نخواهد بود

بنظرم بیایم این رو بصورت یک متن آماده بنویسیم و همگی امشب بفرستیم به بازار

فکر میکنم خیلی خوب جواب میده

دوستان لطفا نظرشون رو بفرمایند

لینک ارسال

سلام

دوستان عزیز نمیخواستم وارد این بحث بشم ولی خوب  باید بگم که   برای جلوگیری از این کار خود مارکت ها باید دست بکار بشند. و راهی برای این کار پیدا کنند  شما هر کاری بکنید در اخر  یکی دو نفر پیدا میشن  کرک کنند و  رایگان منتشر کنند :)

یک روشی هست که  نمیتونم بگم ولی برای تالان کیت داریم پیداه سازی میکنیم من و آقای ارتا که  از بیس دست این کرک ها رو مینده :)

امید واریم  دیگر مارکت ها هم  به فکر الگریتیم  پیچیده تر باشند

لینک ارسال

دیشب به بازار ایمیل دادم،

پاسخش:

سلام،
همکار گرامی، از شما بابت تأخیر در ارائهٔ چنین سرویسی پوزش می‌خواهیم. همکاران من در تیم فنی بازار در حال بررسی بهترین شیوهٔ پیاده‌سازی این مورد هستند. توجه داشته باشید که در گذشته نسخه‌ای از این سرویس توسط بازار ارائه شده بود که به در حال حاضر جوابگوی نیازهای توسعه‌دهندگان نیست. امیدواریم در چندماه آینده بتوانیم سرویس بررسی لایسنس خرید را به بهترین شیوه در اختیار شما قرار دهیم.

در صورت امکان از طریق فرم نظرسنجی‌ای که برای شما ارسال شده است، نظر خود در مورد پاسخ دریافتی را ثبت نمایید.
با احترام،
ساسان تقوایی
لینک ارسال

اینم نظر من

بیایم لیست برنامه های باز گوشی رو دریافت کنیم اگه بازار باز بود برنامه رو برای طرف باز کنیم

میتونیم یه فایل تکستی چیزی هم برای بار دوم قرار بدیم

یعنی اگه برای بار اول بازار باز بود برنامه باز بشه و دیگه چک نکنه

اگر هم بسته بود برنامه بلاک بشه

لینک ارسال

سلام

دیدید که وقتی یه برنامه رو میخری یه توکن بهتون میده ؟

میشه از اون توکن استفاده کرد که ایا طرف برنامه رو خریده؟

لینک ارسال

سلام دوستان.

دیروز و امروز تاپیک هایی زده شد در مورد روش هایی برای چک کردن اینکه برنامه از بازار یا مارکت های دیگه خرید شده یاخیر.

چون چندتا تاپیک در این مورد زده شده بود گفتم یه تاپیک ایجاد کنم تا بحث هارو اینجا انجام بدیم و کسی بی بهره نمونه:

http://answercenter.ir/topic/14808-%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A8%D8%B9-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%A7%D9%BE%D9%84%DB%8C%DA%A9%DB%8C%D8%B4%D9%86%D8%9F%D8%9F/

http://answercenter.ir/topic/14809-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-sayainstallerpackagename-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%86%DA%A9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%A7/page-2

http://answercenter.ir/topic/14812-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%AC%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%8C-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1/

http://answercenter.ir/topic/14827-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-assistant-shopmarket-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%B3-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87/

یک روش جالب هم ارائه شد؛ متد getInstallerPackageName بود که در واقع چک میکرد برنامه ما از کجا بهش درخواست نصب داده شده؟ از بازار؟ از تلگرام؟ یا....؟

که متاسفانه متوجه شدیم و طی بررسی هایی که انجام دادم تا الان این متد یکمی ناقصه یا....

طبق گفته ی خود گوگل در اینجا این مورد شدنیه:

اما توی سایت های مختلف، از جمله StackOverFlow گفته شده که این فقط برای گوگل پلی کار میده، چون ازاونور با دستور خاصی درخواست نصب رو میده، بعضی جاها هم گفته شده تو بعضی گوشی ها null برمیگردونه.

که در این مورد میتونید خودتون سرچ بکنید و مطالعه بفرمائید.

نمونه:

http://stackoverflow.com/questions/13289748/can-packagemanager-getinstallerpackagename-tell-me-that-my-app-was-installed-f

و اما برنامه کلیدبرد که با صاحب این برنامه الان صحبت کردم، اصلا بنده خدا ازاین متد خبر نداشت، و کار دیگه ای انجام داده بود. و طی چند لایه یکمی امنیت رو ایجاد کرده بود.

محمد جان اگه داری این تاپیکو میخونی معذرت، برای اطلاعات دوستان میگم، آقا محمد(صاحب برنامه کلیدبرد) اومده بود فایل apk برنامه خودشو سرچ کرده بود داخل حافظه دستگاه و رم، اگه اون فایل جایی به غیر از پوشه ICM بازار وجود داشت پیغام اخطار رو میداد، مثلا تو پوشه تلگرام اگه بود.... اما خب به گفته خودش این روش هم جالب نبود و یسری مشکلات ایجاد میکرد و همچنین میشد دورش زد.

در ضمن یه متد دیگه هم هست بنام setInstalledPack... ، بااینم شاید بشه یکارایی کرد:

https://developer.android.com/reference/android/content/pm/PackageManager.html#setInstallerPackageName%28java.lang.String,%20java.lang.String%29

به هرحال این تاپیک رو زدم برای اینکه اگه کسی روشی به ذهنش میرسه مطرح کنه، منم همچنان روی این موضوع کار میکنم اگه روشی پیدا کردم حتما نشر میدم.

چه داستانی هم شد این مورد...

تاپیکای دیگه قفل شدن به این دلیل که اگه درآینده فردی بهشون برخورد کرد سردرگم نشه و هدایت بشه به این تاپیک، اگه به نتیجه ای هم برسیم، همینجا می رسیم.

سلام پژمان جان ،

اگه کسی برنامش فقط توی بازار باشه میتونه از این روش استفاده کنه ، چون برنامه هایی که از بازار نصب میشن منبع نصب براشون ثبت میشه ! شاید مارکت های دیگه هم همینطور باشن...

لینک ارسال

سلام

ولی همین روش کلید برد هم میتونه کارساز باشه

مثلا یکی که میاداز تلگرام یه برنامه پولی رو دانلود میکنه اگه تو پوشه بازار نباشه ارور میده و دیگه به عقلش نمیرسه که باید کپیش کنه تو پوشه بازار

اما اینم روزی فاش میشه

اما اگه میشد مثلا وقتی برنامه از بازار نصب میشه یه مقداری چیزی از بازار دریافت شه اونقت میشد یه کاری کرد

این روش به کل غلط هست ،

برنامه های غیر رایگان که توسط بازار توی پوشه icm ذخیره نمیشه !!!

لینک ارسال

سلام پژمان جان ،

اگه کسی برنامش فقط توی بازار باشه میتونه از این روش استفاده کنه ، چون برنامه هایی که از بازار نصب میشن منبع نصب براشون ثبت میشه ! شاید مارکت های دیگه هم همینطور باشن...

کدوم روش؟

اگه منظورت همون getInstalled.... هست نه دوستان تست کردن تو بازار برنامشون رو آپدیت دادن عمل نکرد.

لینک ارسال

کدوم روش؟

اگه منظورت همون getInstalled.... هست نه دوستان تست کردن تو بازار برنامشون رو آپدیت دادن عمل نکرد.

عجب ، کدشون مشکلی نداشت ؟

من جای پکیج نیم برنامم ، پکیج برنماه هایی از طریق بازار نصب کردم رو دادم . همچنین پکیج برنامه هایی که از طریق فایل منیجر و زاپبا نصب کردم ! کاملا درست عمل می کرد  :fekr:

لینک ارسال

عجب ، کدشون مشکلی نداشت ؟

من جای پکیج نیم برنامم ، پکیج برنماه هایی از طریق بازار نصب کردم رو دادم . همچنین پکیج برنامه هایی که از طریق فایل منیجر و زاپبا نصب کردم ! کاملا درست عمل می کرد :fekr:

شما یک جستجو در انجمن های خارجی بزنید ، متوجه می شید که کاربرد این متد تنها محدود به گوگل پلی هست و می توان چک کرد که یا برنامه از گوگل پلی نصب شده یا برنامه های متفرقه. صفحاتی رو هم در گیت هاب بررسی کردم ، که نشون می داد متد در تست های مختلف در گوشی های واقعی مقدار نال بر می گردونه.پست من رو در تاپیک کتابخونه بخونید متوجه می شید.

http://stackoverflow.com/questions/13289748/can-packagemanager-getinstallerpackagename-tell-me-that-my-app-was-installed-f

http://stackoverflow.com/questions/12593621/getinstallerpackagename-returns-null

http://stackoverflow.com/questions/15281117/is-it-guaranteed-that-packagemanager-getinstallerpackagename-always-returns-a

https://gist.github.com/xianminx/4192339

اونوقت شما می گید این متد پکیج نیم هر برنامه ای که درخواست نصب بده رو بر می گردونه؟ عجیب هست.

لینک ارسال

شما یک جستجو در انجمن های خارجی بزنید ، متوجه می شید که کاربرد این متد تنها محدود به گوگل پلی هست و می توان چک کرد که یا برنامه از گوگل پلی نصب شده یا برنامه های متفرقه. صفحاتی رو هم در گیت هاب بررسی کردم ، که نشون می داد متد در تست های مختلف در گوشی های واقعی مقدار نال بر می گردونه.پست من رو در تاپیک کتابخونه بخونید متوجه می شید.

http://stackoverflow.com/questions/12593621/getinstallerpackagename-returns-null

http://stackoverflow.com/questions/15281117/is-it-guaranteed-that-packagemanager-getinstallerpackagename-always-returns-a

https://gist.github.com/xianminx/4192339

اونوقت شما می گید این متد پکیج نیم هر برنامه ای که درخواست نصب بده رو بر می گردونه؟ عجیب هست.

خیر دوست عزیز ،

چرا اصرار دارید پکیج نیم هر مرجع رو دریافت کنیم ؟ برای برنامه هایی که توسط بازار نصب شده ، مرجع بازار معرفی میشه ! و همین برای ما کافیه...

هم روی شبیه ساز و هم روی دستگاه واقعی تست کردم . هیچ مشکلی وجود نداره  :cheshmak:

لینک ارسال

درست هست ، همین هم کافی هست.

می تونم بدونم با چه کدی این متد پکیج نیم بازار رو به شما بر گردوند؟ چون که در تاپیک ها و طبق تست هایی که کردیم ، و طبق تست یکی از دوستان که برنامه رو در بازار آپدیت کردند ، مقدار نال برگردونده می شه.

لینک ارسال

دوستان یه روش دیگه بنده پیدا کردم چند وقته یه سری مشکل ریز داره ولی حل میشه

روش کار بدین صورته که صفحه لاگین کاربران بازار توی یک webview لود میشه

کاربر ایمیل یا شماره تلفنشو توی بازار وارد میکنه

بعد که لاگین کامل میشه اتوماتیک به بخش پرداخت شده ها منتقل شده و کد ها html صفحه انالیز میشه و لیست برنامه های خرید شده به همراه پکیج نیمشون خارج میشه و دقیقا مشخص میشه که چه برنامه هایی خرید شده یا نه به صورت 100 درصد

از مزیت هاش اینه که فکر کنم کسی نتونه جعلش کنه و اکانت های بازار هم که لاگین دو مرحله ای دارن و قابل اشتراک گذاری نیستن

معایبش

1-یکم پروسش پیچیدس برای کاربر ممکنه گیج بشه (وقتی موبایل وارد بشه یک کد اس ام اس میشه که مشکلی نیست کد رو وارد میکنن و صحت خرید چک میشه ولی اگر ایمیل وارد کنند باید برن به ایمیلی که براشون میاد و لینکی که براشون اومده رو با برنامه باز کنند و یکم طولانی میشه)

2-روی اندروید 2.3 و پایینر جواب نگرفتم ازشون با https بخش کاربران بازار مشکل دارن

3-موبایل فروشیا میتونن با اکانت خودشون یکبار برنامه رو دانلود و روی این گوشی فعال کنن و ...(البته میشه محدودیت براش تعیین کرد با ثبت imei و.. و یا رجیستر هر هفته یکبار مثلا)

4-مبهم کردن کد ها و جلوگیری از فهمیدن از شیوه و روش ذخیره اطلاعات و ... هم باید خیل بهش توجه کرد

تا وقتی که چک خرید اصلی بازار نیست به نظرم خوب کار کنه

به نظرتون چطوره؟معایب دیگه ای فکر میکنید داشته باشه؟
لینک ارسال

امیدوارم این بحث ها به نتیجه ای برسه ، چرا که با کلی زحمت و صرف وقت گرانبها یه برنامه ای را درست میکنی آنوقت یه عده ای از خدا بی خبر میاد برنامه هاتو به رایگان توی کانالشون منتشر میکنند!!!!!!

لینک ارسال

می تونم بدونم با چه کدی این متد پکیج نیم بازار رو به شما بر گردوند؟ چون که در تاپیک ها و طبق تست هایی که کردیم ، و طبق تست یکی از دوستان که برنامه رو در بازار آپدیت کردند ، مقدار نال برگردونده می شه.

سلام مجدد ،

این متد بدون مشکل هست . میتونی تست کنی !

public boolean isInstalledByMarket(String myPackage, String marketPackage){

String installer = getPackageManager().getInstallerPackageName(myPackage);
        return installer != null && installer.equals(marketPackage);

}
لینک ارسال

نیاز نیست حتما توی برنامه خودت تست کنی ،

به جای پکیج نیم ، پکیج نیم برنامه هایی رو بدید که توسط بازار دانلود و نصب کردید ! پکیج نیم بازار رو به عنوان installer معرفی می کنه و خروجی متد true خواهد بود...

بعد پکیج برنامه های دیگه رو بدید...

لینک ارسال

کدوم روش؟

آره

منم تست کردم

جواب داد!!

هورررا!!(خیلی هیجان زده شدم!)

جواب داد!!!

پکیج نیم چند تا از اپ هایی که از طریق بازار نصب شده بود رو دادم، دقیقا پکیج نیم بازار رو برگردوند!

هم روی دستگاه روت شده تست کردم :)

هم روی دستگاه روت نشده

روی هردو جواب داد

حله!

نکته: روی مایکت جواب نمیده و نال برمیگردونه که میشه به مایکت اطلاع داد تا تغییرات ایجاد کنن تا بتونیم با اونا هم اینکارو انجام بدیم

ایران اپس رو تست نکردم

نکته 2: اگر برنامه ای از طریق زاپیا، تلگرام و... نصب شده باشه و از طریق بازار آپدیت بشه، مقدار رو نال برمیگردونه که خب خود بازار جلوی همچین امری رو میگیره و مشکلی از این لحاظ نیست!

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...