رفتن به مطلب

کتابخانه PersianRecyclerView ***(نسخه جدید)***

ارسال‌های توصیه شده

در 20 ساعت قبل، programingcenter97. گفته است :

سلام

در این سایت ها فقط دکمه طراحی میکردن و برای پنل هیچ طراحی نداشتن! 

و در OnItemClick میخوام بگم اگه روی مثلا لیبل کلیک بشه این کارو بکن و اگر روی اون لیبل کلیک کرد این کار اتفاق بیفته با اینکه ویو هام متفاوت هستن و ویو هام با viewtype ساخته میشن

و یه چیز دیگه چون دارم صفحه خانه اپم رو درست میکنم در این صفحه من یک اسلایدر دارم  این اسلایدر هم از نوع ریسایکلر هست. متغیر این اسلایدر رو باید داخل ساب bind بنویسم یا در Globals؟

و اگه میشه یه سورس برای سرچ کردن قرار بدین که اطلاعات رو از لیست جستجو کنه (خیلی ضروریه) لطفا

شما اول باید کار با لیوت xml رو یاد بگیرین و روی اون مسلط بشین. این مورد به عهده خودتون هست و منابع هم خیلی زیاد هست تو سطح اینترنت.

در مورد OnItemClick توی xml ما چیزی به عنوان لیبل نداریم و برای اینکه بتونید آیتمها رو مدیریت کنید خاصیت "android:tag="tag رو باید به ویوتون اضافه کنید.

سرچ رو هم اگه شد یه سورس برای دوستان اماده میکنیم انشالا.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 612
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

بیشترین ارسال‌ها در این موضوع

ارسال‌های محبوب

***************نسخه 4.6 اضافه شد************** ویژگی اضافه شده تو این نسخه ریپل افکت هست که دوستان درخواست داده بودند.  سورس و کتابخونه رو میتونید از پنل دریافت کنید. پیشنمایش.  

سلام خدمت آقای شاهپیری عزیز  واقعا دست مریزاد.ممنون، خیلی کار باهاش راحت وساده شده وپیچیدگی سابق رو نداره . اما شاید یک چیزی که کاربران خصوصا کاربران مبتدی براشون سخت باشه کار با کدهای Xml و

ممنون از کتابخانه خوبتون

تصاویر ارسال شده

سلام این پارالکس خاصیت سایه نداره؟

منتظر سورس سرچ در ریسایکلر و قالبلیت های جدید و زیبای کتابخونه هاتون هستیم♥

لینک ارسال

در 5 ساعت قبل، programingcenter97. گفته است :

سلام این پارالکس خاصیت سایه نداره؟

منتظر سورس سرچ در ریسایکلر و قالبلیت های جدید و زیبای کتابخونه هاتون هستیم♥

کدوم قسمت رو میخواین سایه بدین؟

سورس سرچ هم سعی میکنم تا آخر هفته قرار بدم

در 2 ساعت قبل، bitmap گفته است :

سلام 

ItemTag توی RecyclerView هر ازچندگاهی مقدار null برمیگردونه 

چکار باید کرد؟

همچین موردی تا حالا من برخورد نکردم عزیر. تگها رو درست ست میکنید؟ در صورت امکان سورس یا کد قرار بدین

لینک ارسال

در 17 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

کدوم قسمت رو میخواین سایه بدین؟

سورس سرچ هم سعی میکنم تا آخر هفته قرار بدم

همچین موردی تا حالا من برخورد نکردم عزیر. تگها رو درست ست میکنید؟ در صورت امکان سورس یا کد قرار بدین

زیر پارالکس چیزی که بهش اد میکنیم رو بهش سایه بدیم منظور من الان پارالکس رو با ریسایکلر ویو ست کردم روی ریسایکلر ویو دو دیپ سایه بده طبق استانداردش

ممنونم بابت زحماتتون بعد چون اطلاعاتم آنلاین هست با لیست نوشتین یا با دیتابیس آفلاین؟

لینک ارسال

در 4 ساعت قبل، programingcenter97. گفته است :

زیر پارالکس چیزی که بهش اد میکنیم رو بهش سایه بدیم منظور من الان پارالکس رو با ریسایکلر ویو ست کردم روی ریسایکلر ویو دو دیپ سایه بده طبق استانداردش

ممنونم بابت زحماتتون بعد چون اطلاعاتم آنلاین هست با لیست نوشتین یا با دیتابیس آفلاین؟

برای سایه دادن به ویوها باید از کتابخونه کاردویو استفاده کنید که زیاد هست اموزشها.

آموزش سرچ هم منتشر شد. با دیتابیس آنلاین هست

لینک ارسال

در 19 ساعت قبل، bitmap گفته است :

روش خاصی برای ست کردن تگ  داریم؟اگه امکانش هست یک نمونه کد قرار بدید 

اگه از لیوت بیسیک استفاده میکنید حتما توی متد onBind تگها رو ست کنید نه تو متد onCreate

لینک ارسال

در 18 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

برای سایه دادن به ویوها باید از کتابخونه کاردویو استفاده کنید که زیاد هست اموزشها.

آموزش سرچ هم منتشر شد. با دیتابیس آنلاین هست

خیلی ممنون زحمت کشیدین

محتوایی که بصورت لیست دارم رو میخوام بصورت رندوم نمایش بدم یعنی منظور محتوای من اینجوریه

علی

حسین

حسن 

قلی

میخوام این هارو بصورت رندوم در لیست نمایش بدم در sql و ... هم امکانش نیست که از اون ها استفاده کنم فقط میخوام محتوای یک لیست رو بصورت رندوم جابجا کنم تا بصورت رندوم نمایش بده ریسایکلر ویو؟ کد هست برای همچین کاری؟

لینک ارسال

در 2 ساعت قبل، programingcenter97. گفته است :

خیلی ممنون زحمت کشیدین

محتوایی که بصورت لیست دارم رو میخوام بصورت رندوم نمایش بدم یعنی منظور محتوای من اینجوریه

علی

حسین

حسن 

قلی

میخوام این هارو بصورت رندوم در لیست نمایش بدم در sql و ... هم امکانش نیست که از اون ها استفاده کنم فقط میخوام محتوای یک لیست رو بصورت رندوم جابجا کنم تا بصورت رندوم نمایش بده ریسایکلر ویو؟ کد هست برای همچین کاری؟

اول باید اطلاعات لیستتون رو تغییر بدین. بعد هم با دستور prrecy.notifyDataSetChanged ریسایکلرویو رو اپدیت کنید

لینک ارسال

در در 23 خرداد 1399 در 19:01، محمدرضا شاهپیری گفته است :

اگه از لیوت بیسیک استفاده میکنید حتما توی متد onBind تگها رو ست کنید نه تو متد onCreate

من مشکلم رو از یه روش دیگه حل کردم ولی این کتابخونه شما باگ داره

لینک ارسال

در 1 ساعت قبل، bitmap گفته است :

من مشکلم رو از یه روش دیگه حل کردم ولی این کتابخونه شما باگ داره

لطفا سورسی از مشکل پیوست کنید تا بررسی بشه

لینک ارسال

سلام وقت بخیر

برای خاصیت کلیک اگه نوع ویو رو هم میداد خیلی عالی میشد

Sub TAB_OnItemClick(ItemTag As Object,viewclicked As Object,position As Int)

متوجه منظورم میشید؟ منظورم اینکه viewtype رو هم میداد تا با نوع ویو خاصیت کلیک بدیم خیلی بهتر بود که حیف نداره

بنظر یه سری باگ های ریز وقتی ریپل رو فعال می کنیم بوجود میاد نمیدونم ولی مثلا وقتی به روش لایوت B4A به پنل اصلی ویو اضافه میکنیم مثلا من LEFT رو 2%X  میدم ولی مثلا -30%X ردر میاره یه سری اینجوری خزا هایی داره یعنی حتما قبلش باید یک پنل اد کنیم درش بعد در اون پنل ویو هارو اد کنیم

لینک ارسال

در در 25 مهر 1397 در 19:28، محمدرضا شاهپیری گفته است :

نسخه 4.6 اضافه شد

سلام

جناب شاهپیری مشکلی که در کتابخانه دیده میشه اینه که وقتی در حین اسکرول (یعنی هنوز اسکرول ریسایکلر در حال اجرا باشد و به اتمام نرسیده باشد) اکتیویتی دیگری باز شود یا برنامه مینیمایز شود ، ریسایکلر خالی می شود و عناصر ثبت شده مخفی می شوند !

گاهی با اسکرول به بالا و پایین عناصر مجددا مشاهده می شوند...

در راستای همین رخداد وقتی اسکرول رو برای نمایش مجدد عناصر انجام میدیم که شاید عناصر مجدد نمایش داده شوند گاهی ارور زیر را نمایش میدهد :

mainrecycerclass_pr_onbindviewholder (java line: 201)
java.lang.RuntimeException: Object should first be initialized (View).
Did you forget to call Activity.LoadLayout?
	at anywheresoftware.b4a.AbsObjectWrapper.getObject(AbsObjectWrapper.java:50)
	at idea.health.mainrecycerclass._pr_onbindviewholder(mainrecycerclass.java:201)
	at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
	at anywheresoftware.b4a.BA.raiseEvent2(BA.java:196)
	at anywheresoftware.b4a.BA.raiseEvent(BA.java:176)
	at com.persian.recycler.adapter.RecyclerAdapter.onBindViewHolder(RecyclerAdapter.java:106)
	at android.support.v7.widget.RecyclerView$Adapter.onBindViewHolder(RecyclerView.java:6781)
	at android.support.v7.widget.RecyclerView$Adapter.bindViewHolder(RecyclerView.java:6823)
	at android.support.v7.widget.RecyclerView$Recycler.tryBindViewHolderByDeadline(RecyclerView.java:5752)
	at android.support.v7.widget.RecyclerView$Recycler.tryGetViewHolderForPositionByDeadline(RecyclerView.java:6019)
	at android.support.v7.widget.RecyclerView$Recycler.getViewForPosition(RecyclerView.java:5858)
	at android.support.v7.widget.RecyclerView$Recycler.getViewForPosition(RecyclerView.java:5854)
	at android.support.v7.widget.LinearLayoutManager$LayoutState.next(LinearLayoutManager.java:2230)
	at android.support.v7.widget.GridLayoutManager.layoutChunk(GridLayoutManager.java:557)
	at android.support.v7.widget.LinearLayoutManager.fill(LinearLayoutManager.java:1517)
	at android.support.v7.widget.LinearLayoutManager.scrollBy(LinearLayoutManager.java:1331)
	at android.support.v7.widget.LinearLayoutManager.scrollVerticallyBy(LinearLayoutManager.java:1075)
	at android.support.v7.widget.GridLayoutManager.scrollVerticallyBy(GridLayoutManager.java:382)
	at android.support.v7.widget.RecyclerView.scrollStep(RecyclerView.java:1832)
	at android.support.v7.widget.RecyclerView$ViewFlinger.run(RecyclerView.java:5067)
	at android.view.Choreographer$CallbackRecord.run(Choreographer.java:927)
	at android.view.Choreographer.doCallbacks(Choreographer.java:702)
	at android.view.Choreographer.doFrame(Choreographer.java:635)
	at android.view.Choreographer$FrameDisplayEventReceiver.run(Choreographer.java:913)
	at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java:751)
	at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:95)
	at android.os.Looper.loop(Looper.java:154)
	at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java:6682)
	at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
	at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java:1520)
	at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java:1410)

لینک ارسال

در 9 ساعت قبل، fun_code گفته است :

سلام

جناب شاهپیری مشکلی که در کتابخانه دیده میشه اینه که وقتی در حین اسکرول (یعنی هنوز اسکرول ریسایکلر در حال اجرا باشد و به اتمام نرسیده باشد) اکتیویتی دیگری باز شود یا برنامه مینیمایز شود ، ریسایکلر خالی می شود و عناصر ثبت شده مخفی می شوند !

گاهی با اسکرول به بالا و پایین عناصر مجددا مشاهده می شوند...

در راستای همین رخداد وقتی اسکرول رو برای نمایش مجدد عناصر انجام میدیم که شاید عناصر مجدد نمایش داده شوند گاهی ارور زیر را نمایش میدهد :

سلام. پکیج android.support.v7.widget تو این کتابخونه اصلا استفاده نشده چون کتابخونه AndroidX هست. چک کنید از کتابخونه قدیمی استفاده نکرده باشید.

لینک ارسال

در 13 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

سلام. پکیج android.support.v7.widget تو این کتابخونه اصلا استفاده نشده چون کتابخونه AndroidX هست. چک کنید از کتابخونه قدیمی استفاده نکرده باشید.

سلام.متوجه ارتباط و دلیل بیان پکیج android.support.v7.widget در پاسختان نشدم !

و اینکه بله

بنده کتابخانه را آپدت نکردم ، چون گاها اختلاف نسخه های کتابخانه های شما بسیار زیاد است و دستورات کتابخانه کلا نیاز به تغییرات پیدا می کنند.

لینک ارسال

در در 27 خرداد 1399 در 13:23، programingcenter97. گفته است :

سلام وقت بخیر

برای خاصیت کلیک اگه نوع ویو رو هم میداد خیلی عالی میشد

Sub TAB_OnItemClick(ItemTag As Object,viewclicked As Object,position As Int)

متوجه منظورم میشید؟ منظورم اینکه viewtype رو هم میداد تا با نوع ویو خاصیت کلیک بدیم خیلی بهتر بود که حیف نداره

بنظر یه سری باگ های ریز وقتی ریپل رو فعال می کنیم بوجود میاد نمیدونم ولی مثلا وقتی به روش لایوت B4A به پنل اصلی ویو اضافه میکنیم مثلا من LEFT رو 2%X  میدم ولی مثلا -30%X ردر میاره یه سری اینجوری خزا هایی داره یعنی حتما قبلش باید یک پنل اد کنیم درش بعد در اون پنل ویو هارو اد کنیم

سلام وقت بخیر

بعد از پاسخ سوال بالا میشه در آپدیت بعدی کتابخونه حالت notifyItemChanged رو یه مقدار هم بهش بدیم که آیا تغییر رو با انیمیشن نشون بده یا نه چون ریسایکلر رو من با انیمیشن زدم لود بشه ولی نمیخوام برای تغییر یک آیتم با انیمیشن اون ویو لود بشه؟

لینک ارسال

در 3 ساعت قبل، programingcenter97. گفته است :

سلام وقت بخیر

بعد از پاسخ سوال بالا میشه در آپدیت بعدی کتابخونه حالت notifyItemChanged رو یه مقدار هم بهش بدیم که آیا تغییر رو با انیمیشن نشون بده یا نه چون ریسایکلر رو من با انیمیشن زدم لود بشه ولی نمیخوام برای تغییر یک آیتم با انیمیشن اون ویو لود بشه؟

نسخه جدید رو دریافت کنید. برای مورد itemViewType از دستور  (pr.GetItemViewType(position و برای انیمیشن قبل از دستور notify متد pr.disableItemChangeAnimation رو صدا بزنید

لینک ارسال

در 12 دقیقه قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

نسخه جدید رو دریافت کنید. برای مورد itemViewType از دستور  (pr.GetItemViewType(position و برای انیمیشن قبل از دستور notify متد pr.disableItemChangeAnimation رو صدا بزنید

خیلی ممنونم از شما

فقط یه سوال خدمتتون داشتم

اون متدpr.disableItemChangeAnimation  رو من موقع build کردن بدم یا موقعی که میخوام ویرایش بدم؟

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، programingcenter97. گفته است :

خیلی ممنونم از شما

فقط یه سوال خدمتتون داشتم

اون متدpr.disableItemChangeAnimation  رو من موقع build کردن بدم یا موقعی که میخوام ویرایش بدم؟

این متد رو قبل از اینکه ویرایش کنید صدا بزنید نه موقه بیلد. مثلا برای حذف ایتم به شکل زیر باید عمل کنید

pr.disableItemChangeAnimation
	list.RemoveAt(position)
	pr.notifyItemRemoved(position)

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...