رفتن به مطلب

لیست ویو قدرتمند و بسیار سریع AriaListView

امین شاهدی

ارسال‌های توصیه شده

سلام امین جان 3 تا سوال دارم برای این لیست ویو

1- فرض میکنیم اسکرول کردیم و روی آیتم 2000 هستیم 
دستوری هست که بشه در ساب کلیک یک دکمه تعریف کنیم که لیست رو با زدن دکمه بیاره اول (( پزیشن 0 )) 
یا پزیشن دلخواه؟ 

2- میشه اسکرول رو گرفت در این کتابخونه 
متدی داره که اسکرول رو نمایش بده و برگردونه ؟؟

3- میشه text  گزینه اول رو راست چین نمایش داد 
گزینه دوم تا 5 رو وسط چین 

گزینه 20 رو  چپ چین ؟؟

مرسی 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 1.1k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

بیشترین ارسال‌ها در این موضوع

ارسال‌های محبوب

با سلام خدمت دوستان عزیز ، خب کتابخونه توی فروشگاه قرار گرفت و میتونین خیلی راحت کتابخونه+ ریسورس ها + سورس + آموزش تصویری رو از فروشگاه تهیه کنید ،   امکانات کتابخونه هم به این صورته : -

دوست عزیز واسه این کتابخونه واقعا زحمت کشیدم و چند روز تمام وقتم روش بود ، مشابه همین توی سایت مرجع 25 یورو قیمتشه ! ! یعنی حدود 100هزار تومن ، من هنوزم دارم روش دارم میزارم و وقتمو میزارم پاش، همین چ

با سلام ،    ورژن 4 هم آماده شد ، که امکانات زیر به کتابخونه اضافه شده :  - لیوت همراه با باتن اضافه شد در سه حالت راست چین و چپ چین و وسط چین  - مشکل کلیک شدن روی بعضی دیوایس ها هم  کلا برطرف شده

تصاویر ارسال شده

1- خیر تداخل نداره و به راحتی میتونید استفاده کنید .

2- بله یا اون یا هم خود rowview 

موقعی که رسورس زیر رو فعال میکنم

#AdditionalRes: C:\Android\android-sdk\extras\android\support\v7\cardview\res

موقع کامپایل ارور زیر رو میده:

B4A version: 5.80
Parsing code.    (0.00s)
Compiling code.    (1.11s)
Compiling layouts code.    (0.14s)
Generating R file.    Error
c:\android\android-sdk\extras\android\support\v7\cardview\res\values\attrs.xml:20: error: Attribute "cardBackgroundColor" has already been defined
c:\android\android-sdk\extras\android\support\v7\cardview\res\values\attrs.xml:22: error: Attribute "cardCornerRadius" has already been defined
c:\android\android-sdk\extras\android\support\v7\cardview\res\values\attrs.xml:24: error: Attribute "cardElevation" has already been defined
c:\android\android-sdk\extras\android\support\v7\cardview\res\values\attrs.xml:26: error: Attribute "cardMaxElevation" has already been defined
c:\android\android-sdk\extras\android\support\v7\cardview\res\values\attrs.xml:28: error: Attribute "cardUseCompatPadding" has already been defined
c:\android\android-sdk\extras\android\support\v7\cardview\res\values\attrs.xml:30: error: Attribute "cardPreventCornerOverlap" has already been defined
c:\android\android-sdk\extras\android\support\v7\cardview\res\values\attrs.xml:32: error: Attribute "contentPadding" has already been defined
c:\android\android-sdk\extras\android\support\v7\cardview\res\values\attrs.xml:34: error: Attribute "contentPaddingLeft" has already been defined
c:\android\android-sdk\extras\android\support\v7\cardview\res\values\attrs.xml:36: error: Attribute "contentPaddingRight" has already been defined
c:\android\android-sdk\extras\android\support\v7\cardview\res\values\attrs.xml:38: error: Attribute "contentPaddingTop" has already been defined
c:\android\android-sdk\extras\android\support\v7\cardview\res\values\attrs.xml:40: error: Attribute "contentPaddingBottom" has already been defined

ظاهرا پارامترهای xml ریسورسهای کارد ویو، داخل ریسورس های آریا لیست ویو تعریف شده!

لینک ارسال

خیر ورژن های آخر نداره ریسورس های کارد ویو رو ، ریسورس های آریالیست ویو    رو کلا پاک کنید و دوباره بریزین ، اگه روی قبلیا کپی کنین ممکنه مشکل پیش بیاد

لینک ارسال

استاد شاهدی  عزیز ممکنه همچین لیست ویو با 3 دکمه و 2 تکس ساخت با این کتابخونه ؟؟

و اینکه 2 تا پست بالا تر 3 تا سوال پرسیدم که فکر میکنم ندیدید 
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Untitled.png

لینک ارسال

سلام امین جان 3 تا سوال دارم برای این لیست ویو

1- فرض میکنیم اسکرول کردیم و روی آیتم 2000 هستیم 

دستوری هست که بشه در ساب کلیک یک دکمه تعریف کنیم که لیست رو با زدن دکمه بیاره اول (( پزیشن 0 )) 

یا پزیشن دلخواه؟ 

2- میشه اسکرول رو گرفت در این کتابخونه 

متدی داره که اسکرول رو نمایش بده و برگردونه ؟؟

3- میشه text  گزینه اول رو راست چین نمایش داد 

گزینه دوم تا 5 رو وسط چین 

گزینه 20 رو  چپ چین ؟؟

مرسی 

1 - بله  (2حالت سریع و بدون نشون دادن اسکرول شدن و    حالتی که اسکرول میشه به پوزیشن همراه با  نمایش اسکرول شدن)

2- بله

3-بله

استاد شاهدی  عزیز ممکنه همچین لیست ویو با 3 دکمه و 2 تکس ساخت با این کتابخونه ؟؟

و اینکه 2 تا پست بالا تر 3 تا سوال پرسیدم که فکر میکنم ندیدید 

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Untitled.png

بله

هرطور که مایلین توی دیزاینر میتونین طراحای کنید با هر تعداد ویو

لینک ارسال

سلام دوستان 
آیا راهی وجود داره در آریا لیست ویو که خالی بودن لیست رو چک کرد که اگر مثلا خالی بود فلان پیغام داده بشه ؟

لینک ارسال

سلام هموطن

ببینید ، لیست اولی که میدید به اداپتر رو ، چک میکنید

مثلا میگم ، l1 رو میدی به اداپتر

چک کن قبلش

if l1.Size = 0 then
msgbox("no item exist","error")
else
'item dariiim'
end if
لینک ارسال

سلام چطور میشه ارتفاع پنل با متناسب با متن لیبل تنظیم کرد؟

لینک ارسال

سلام چطور میشه ارتفاع پنل با متناسب با متن لیبل تنظیم کرد؟

این سوال چه ربطی به این تاپیک داره دوست عزیز ؟ ؟ 

سرچ کنین تاپیک خیلی زیاده اگه هم احیانا باز هم مشکلی داشتین تاپیک جدا بزنین

لینک ارسال

این سوال چه ربطی به این تاپیک داره دوست عزیز ؟ ؟ 

سرچ کنین تاپیک خیلی زیاده اگه هم احیانا باز هم مشکلی داشتین تاپیک جدا بزنین

از اریا لیست ویو استفاده کردم

لینک ارسال

از اریا لیست ویو استفاده کردم

خب استفاده کرده باشین ! ! چون از آریا لیست ویو استفاده کردین که دلیل نمیشه به این کتابخونه ربط داشته باشه ، شما میخواین ارتفاع پنل آریا لیست رو برابر متن قرار بدین این ربطی به آریالیست ویو نداره مربوط به پنل و لیبل هستش و توی تاپیک جدا مطرح کنیدش

لینک ارسال

رویداد های select وlongselect کار نمیکنن این کد های من :

Sub Globals
    Dim arialist1 As AriaListView
    Dim ad As AriaAdapterB4aLayout
    Dim cur1 As Cursor
    Dim sql1 As SQL
    Private lblname1 As Label
    Private picuser1 As ImageView
    Private plist As Panel
    Private lblvalue1 As Label
End Sub
Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
    Activity.LoadLayout("lll")
    File.Copy(File.DirAssets,"t.db",File.DirInternal,"t.db")
    sql1.Initialize(File.DirInternal,"t.db",False)
    cur1=sql1.ExecQuery("select * from testtabale")
        arialist1.Initialize("aria")
Activity.AddView(arialist1,0%x,10%y,100%x,100%y)
ad.Initialize(cur1.RowCount-1).ToListView(arialist1)
End Sub
Sub aria_getview (rowView As Panel,Position As Int)
    cur1.Position=Position
    Dim p As Panel
    p.Initialize("")
    p.LoadLayout("Llist")
    rowView.AddView(p,0%x,0%y,100%x,12.5%y)
    lblname1.TextColor=Colors.Black
    lblvalue1.TextColor=Colors.Black
    lblname1.Typeface=Typeface.LoadFromAssets("Vazir-Light-persian-digits-overwrite.ttf")
    lblvalue1.Typeface=Typeface.LoadFromAssets("Vazir-Light-persian-digits-overwrite.ttf")
    lblname1.Text=cur1.GetString("namet")
    lblvalue1.Text=cur1.GetString("number")
    picuser1.Bitmap=LoadBitmap(File.DirAssets,cur1.GetString("pic"))
End Sub
Sub aria_select (ParentEventName As String,position As Int)

ToastMessageShow(position,False)
End Sub

Sub aria_longselect (ParentEventName As String,position As Int)

ToastMessageShow(position,False)
End Sub

وقتی رو لیست ویو کلیک میکنم حالت کلیک و لونگ کلیک به درستی رو هر قسمت اعمال میشه ولی تو ساب اتفاقی نمیوفته :fekr:

لینک ارسال

عذز میخوام که اسپم میدم ولی باید بگم که ورژن کتابخونم 8.2 هستش رو 7 هم تست کردم ولی همچنان کار نکرد

لینک ارسال

وقتی شما لیوت خودتون رو میسازین دیگه اون ساب کارنمیکنه ، شما از پنل اصلی که به لیست ویو میدین برای کلیک استفاده کنین 

cur1.Position=Position
    Dim p As Panel
    p.Initialize("p")
    p.LoadLayout("Llist")
	p.Tag = Position

Sub p_Click
	Dim panel As Panel = Sender
	Dim position As Int = panel.Tag
	ToastMessageShow("Position : " & position , False)
End Sub
لینک ارسال

وقتی شما لیوت خودتون رو میسازین دیگه اون ساب کارنمیکنه ، شما از پنل اصلی که به لیست ویو میدین برای کلیک استفاده کنین 

cur1.Position=Position
    Dim p As Panel
    p.Initialize("p")
    p.LoadLayout("Llist")
	p.Tag = Position

Sub p_Click
	Dim panel As Panel = Sender
	Dim position As Int = panel.Tag
	ToastMessageShow("Position : " & position , False)
End Sub

خیلی ممنون

اخه میخوام این اتفاقات یا همون ریپل افکت که رو هر ایتم کلیک میکنی باشه بازم چون من اون کارو کردم ولی بعدش دیگه هیچ اتفاقی بعداز کلیک کردن رو هر ایتم نمیوفتاد

بعدشم من قبلا تو مولتی پنل از این روش استفاده میکردم و یه مشکلی داشت این بود که خوب نمیتونستم کنترلش کنم وقتی روش سلکت میشه رنگش عوض بشه برداشته شد همون قبلی بمونه این جوری نمیتونستم بخوبی رویداد کلیک رو با تمام جزئیاتش رو پنل پیاده سازی کنم بعضی موقع ها قاطی میکرد و موقع ی اسکرول کردن کلیک انجام میشد :gerye:

اگه میشد کاری کنی که هم زمان بشه از کلیک پنل استفاده کرد و هم ریپل افکت لیست ویو کار کنه عالی میشد

لینک ارسال

خیلی ممنون

اخه میخوام این اتفاقات یا همون ریپل افکت که رو هر ایتم کلیک میکنی باشه بازم چون من اون کارو کردم ولی بعدش دیگه هیچ اتفاقی بعداز کلیک کردن رو هر ایتم نمیوفتاد

بعدشم من قبلا تو مولتی پنل از این روش استفاده میکردم و یه مشکلی داشت این بود که خوب نمیتونستم کنترلش کنم وقتی روش سلکت میشه رنگش عوض بشه برداشته شد همون قبلی بمونه این جوری نمیتونستم بخوبی رویداد کلیک رو با تمام جزئیاتش رو پنل پیاده سازی کنم بعضی موقع ها قاطی میکرد و موقع ی اسکرول کردن کلیک انجام میشد :gerye:

اگه میشد کاری کنی که هم زمان بشه از کلیک پنل استفاده کرد و هم ریپل افکت لیست ویو کار کنه عالی میشد

از AriaNativeRipple استفاده کنین

لینک ارسال

از AriaNativeRipple استفاده کنین

مرسی درست شد فقط یه سوال چرا ریپل افکت من مثل مال شما نیستش چون تو یکی از فیلماتون دیدم وقتی کلیک میکردین رنگ ها از یک نقطه شروع میشدن و همجا رو پر میکردن الان هم تو ریپل افکت خود اریا لیست ویوم هم تو این کتابخونه که معرفی کردین به صورت ساده و کامل یه رنگی میاد و میره اینم باید بگم که من الفای رنگم هم کم گذاشتم تا شاید مشکلش اون باشه چون یادمه گفته بودین اگه الفای رنگ زیاد باشه تو اندرید های پایین خوب کار نمیکنه .

ripple1.Initialize(p,Colors.Transparent,Colors.ARGB(45,135, 206, 235))
لینک ارسال

مرسی درست شد فقط یه سوال چرا ریپل افکت من مثل مال شما نیستش چون تو یکی از فیلماتون دیدم وقتی کلیک میکردین رنگ ها از یک نقطه شروع میشدن و همجا رو پر میکردن الان هم تو ریپل افکت خود اریا لیست ویوم هم تو این کتابخونه که معرفی کردین به صورت ساده و کامل یه رنگی میاد و میره اینم باید بگم که من الفای رنگم هم کم گذاشتم تا شاید مشکلش اون باشه چون یادمه گفته بودین اگه الفای رنگ زیاد باشه تو اندرید های پایین خوب کار نمیکنه .

ripple1.Initialize(p,Colors.Transparent,Colors.ARGB(45,135, 206, 235))

دوست عزیزسوال مربوط به ریپل رو تو تاپیک خودش بپرسین ، حالت ریپل فقط روی اندروید ۵ به بالا کار میکنه ، زیر ۵ فقط تغییر رنگ ساده داره

لینک ارسال

دوست عزیزسوال مربوط به ریپل رو تو تاپیک خودش بپرسین ، حالت ریپل فقط روی اندروید ۵ به بالا کار میکنه ، زیر ۵ فقط تغییر رنگ ساده داره

بازم ممنون از راهنماییتون چون یادم بود همچین حرفی رو زده بودین تو فیلم اموزشی گفتم .

بعدشم عزیز من اگه دقت کنی تو سوالم هم اشاره کردم به ریپل اریا لیست ویو هم کتابخونه ی ریپل که مطما هستم کاربرانی که فیلم اموزشی رو ببینن بعد هی الفای رنگشونو تغیر بدن ببینن هیچ اتفاقی نمیوفته سوال من براشون پیش میادش :malih:

لینک ارسال

سلام

در ورژن 7 کتابخونه آریا لیست ویو (مولتی پنل) امکان جستجو و علاقه مندی وجود دارد؟

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...