رفتن به مطلب

کتابخانه PersianRecyclerView ***(نسخه جدید)***

ارسال‌های توصیه شده

در 8 دقیقه قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

باید اسکرول ریسایکلر رو غیر فعال کنید. دستور زیر رو استفاده کنید.

pr.SetNestedScrollingEnabled(False)

اصلا این روش صحیح هم نیست.

با حذف اسکرول ریسایکلر برای نمایش داده شدن تمام آیتم هاش باید طول ریسایکلر رو برابر با آخرین آیتمش قرار بدیم. با اینکار هم تمام آیتم ها در ابتدا ایجاد میشن.

و با این روند ریسایکلر عملا ماهیتش رو از دست میده و عملا به اسکرول ویو تبدیل میشه...

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 612
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

بیشترین ارسال‌ها در این موضوع

ارسال‌های محبوب

***************نسخه 4.6 اضافه شد************** ویژگی اضافه شده تو این نسخه ریپل افکت هست که دوستان درخواست داده بودند.  سورس و کتابخونه رو میتونید از پنل دریافت کنید. پیشنمایش.  

سلام خدمت آقای شاهپیری عزیز  واقعا دست مریزاد.ممنون، خیلی کار باهاش راحت وساده شده وپیچیدگی سابق رو نداره . اما شاید یک چیزی که کاربران خصوصا کاربران مبتدی براشون سخت باشه کار با کدهای Xml و

ممنون از کتابخانه خوبتون

تصاویر ارسال شده

در 8 دقیقه قبل، ForI گفته است :

دوست گلم فکر کنم بجای پرسیدن سوال انجام بدید هر سوالی که توی ذهنتون هست انجام بدید اگر به نتیجه نرسیدید اونوقت سوالتون رو در تاپیک پست کنید!

ممنون از رهنماییتون

بنده همینکار رو میکنم و چون به نتیجه نمیرسم سوال رو مطرح میکنم.

با سوالاتم  دارم با ریسایکلر و روند کار باهاش آشنا میشم و تقریبا به جاهای خوبی رسیدم که الان بسته به نیازم مجددا متوقف شدم و سوال رو مطرح کردم و جناب شاهپیری هم پاسخ هاشون مشکلم رو برطرف نکرد و احتمالا دارن بهش فکر میکنن.

منم هر چه تلاش میکنم به نتیجه نمیرسم.

یک ریسایکلر لیست ویو هم ساختم و ابتدا یک پنل و بعدش یک ریسایکلر گرید ویو هم اضافه کردم اما اسکرول گرید ویو دیگه کار نمیکنه... و آیتم های گرید ویو هم درست اضافه نمیشن.

لینک ارسال

در 6 دقیقه قبل، ForI گفته است :

شما لطف کنید کدهایی که استفاده میکنید رو قرار بدید تا بررسی بشند از روی توضیحات ناقص نه بنده نه شخص دیگری نه آقای شاهپیری نمیتونن پاسخ نهایی به شما بدن

شما کد بزارید بگید من اینکارو کردم مشکلش کجاس(علم غیب نداریم والا، ببخشیدا)

فداتون بشم من ،

شما وارد اینستا بشین ، وارد یک پیج بشین.

میبینید ساختارش شبیه به تصویری است که چند پست بالاتر ارسال کردم.

در همون صفحه اینستا کمی اسکرول کنید...

حالت های مختلف رو تست کنید.

خب حالا کاری به سورس نداشته باشید.

یک روش رو بیان کنید که بشه با اون چنین ساختاری رو پیاده کرد.

فقط روش.

شبیه به جناب شاهپیری که گفتن یک پنل و ریسایکلر رو در یک اسکرول ویو اضافه کنید.

که این روش ما رو به نتیجه مورد نظر نمیرسوند و میشد بدون کدنویسی هم حدس زد.(البته با این حال بنده تست کرده بودم)

گاهی مشکلات ساختاری هستن و باید بدون کدنویسی روشی رو مطرح و بررسی کرد.

لینک ارسال

در 6 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

اسکرین بزارید از چیزی که میخواید

جناب شاهپیری ، اینطور که پیدا است پیاده سازی این مورد با این کتابخانه اجرایی نیست . درست است ؟

لینک ارسال

تا الان که 5:30 صبح هست دارم تست میکنم.

یه راه حل غیرمنطقی و غیر اصولی پیدا کردم که بازم بدلیل مشکلات کتابخانه با مشکل مواجه میشه.

مشکل رو هم با ارسال کلیپ نشون میدم.

در کلیپ زیر تصویر از سرور با کتابخانه picasso دانلود میشه اما بدون استفاده از کَش. بصورت زیر به آدرس یک عدد تصادفی اضافه میکنم که لینک تکراری نباشه که از کَش بخونه ، خودتون ببینید :

picasso.LoadUrl(img_link & "?" & Rnd(1,12345678)).IntoImageView(img)

لینک نتیجه :

http://s3.picofile.com/file/8363816176/error1.mp4.html

در کلیپ زیر نیز راه حل غیر اصولی که عرض کردم است ، دو ردیف از بالا را خالی نگه داشتم و پنل زیر ریسایکلر است و با اسکرول جابجا میشه.

اما میبینید که با یک بار پایین و بالا شدن کتابخانه چند آیتم را الکی در ابتدای ریسایکلر اضافه میکنه... خیلی بررسی کردم و متوجه شدم کلا اینکار رو همیشه انجام میده اما زمانی که خانه ها گرید ویو پُر است این آیتم های اضافی و الکی زیر آیتم های واقعی قرار میگیرن و مشخص نیستن :

http://s3.picofile.com/file/8363816226/error2.mp4.html

نتیجه : در پشت صحنه ساخته شدن مجدد آیتم ها ، آیتم های اضافی در موقعیت های بی ربط ساخته میشه و سریعا با ایجاد آیتم های اصلی بر روی آیتم های اضافی ایجاد شده ، نمای مناسبی را مشاهده میکنید که احساس می شود مشکلی وجود ندارد.

اما اگر چند آیتم اول را خالی بگذارید این موضوع محسوس است.

لینک ارسال

در 4 ساعت قبل، fun_code گفته است :

ریسایکلر ویو آیتم الکی نمیسازه.یه جایی رو اشتباه رفتین لابد. سورس ویدئوی دوم رو پیوست کنید

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

ریسایکلر ویو آیتم الکی نمیسازه.یه جایی رو اشتباه رفتین لابد. سورس ویدئوی دوم رو پیوست کنید

تا الان بیدار بودم و نخوابیدم.

باید سورس رو از سورس اصلی تفکیک کنم.

کمی استراحت میکنم و سورس رو ارسال میکنم.

ویدیو اول رو چطور استنباط میکنید ؟!

و اینکه پاسخ ندادین ، چیزی شبیه به ویدیو دوم رو میشه بصورت اصولی با این کتابخانه ایجاد کرد به نحوی که به انتها رسیدن اسکرول رو هم تشخیص بده ؟ (روشی که من استفاده کردم جدا بهینه و زیبا نیست.)

لینک ارسال

در 23 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

جناب شاهپیری ، در ابتدا از همراهی شما سپاسگزارم.

" واسه یه کار به این سادگی نزدیکه به 600 خط کد نوشتین. یه متنی رو میخواستین نشون بدین شش تا لیبل ایجاد کردین و دونه دونه یه خط بهشون دادین. وقتی واسه این کار اینجور راه حلی رو میرین معلومه یه چیز پیچیده مثه ریسایکلر ویو رو خیلی بدتر و پیچیده تر واسه خودتون پیادش میکنید. "

والله تعداد خطوط Main تنها 200 خط بود و بطور کلی علنا سورس شما در صفحه اول بازار است ! تنها نام توابع تغییر کرده و 5 تا لیبل بیشتر اضافه شده است. اگر پیچیدگی ای هم هست در سورس خودتون بوده...

همچنین جهت امنیت منابع و سرورمان ناچارا کمی در دریافت مقادیر و روند مقداردهی لیست ها اصلاحات صورت گرفت(مقادیر لیبل ها را ثابت و الکی وارد کردم) وگرنه در آن حد علم کدنویسی دارم که برای یک متن ثابت چند لیبل ایجاد نکنم. عمدا هم نام فیلدها رو گذاشتم که حدس بزنید کارایی داشته و سورسی که میبینید تغییر کرده است ...  که متاسفانه متوجه این موضوع نشده اید.

در عین حال ،

رسیدن به موردی که عرض میکنم بسیار ساده است...

شما یک ریسایکلر گرید ویو 3 تایی بسازید...

با 30 آیتم و 6 آیتم اول رو خالی (بدون هیچ آبجکتی) رها کنید و از آیتم هفتم به بعد آبجکت ها را اضافه کنید.

سپس اسکرول رو پایین و بالا کنید تا به مشکلی که عرض کردم برسید/

"مجددا سورس خودتون رو" که اینبار بسیار ساده هم هست و تنها کمی تغییر دادم.

لطفا بررسی بفرمایید :

http://s3.picofile.com/file/8363914018/recyclerdtabase.rar.html

" الان یه پیشنهاد دیگه من براتون دارم اینه که بیاین و کلا یه ریسایکر داشته باشین و اون پنل رو هم جز یکی از آیتمهاش در نظر بگیرین. با متغیر viewtype به راحتی میتونید این کارو انجام بدین. تو پوزیشن صفر یه پنل برگردونید و بقیه پوزیشنا هم دیگه به حالت عادی. "

تا آنجایی که در آموزش ها مشاهده کردم ، پیشنهادتان عملی نیست...

ریسایکلری که از نوع گرید ویو است ، چطور اولین آیتم را یک پنل با width =100%x قرار بدهیم ! اصلا ممکن است چنین پیشنهادی را اجرایی کرد ؟ مشخص است اصلا به ساختار موجود در کلیپ و سورس و ... دقت نکرده اید.

خواهش میکنم استاد گرامی که لطفا با تمرکز دو دقیقه وقت بگذارید و بفرمایید ساخت چنین موردی با این کتابخانه به چه شکل است؟

مجددا تکرار میکنم خدمتتون ، بخش اول پنل با width =100%x و پس از آن گرید ویو است. که با اسکرول شدن تمام آیتم ها اسکرول می شوند...

با تشکر

لینک ارسال

در 12 ساعت قبل، fun_code گفته است :

نسخه جدید و آموزش رو دریافت کنید. چیزی که میخواین توضیح داده شده. با استفاده از graidview و متد getSpansize میتونید این کارو به راحتی و کاملا استاندارد و بهینه انجام بدید

لینک ارسال

در 1 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

نسخه جدید و آموزش رو دریافت کنید. چیزی که میخواین توضیح داده شده. با استفاده از graidview و متد getSpansize میتونید این کارو به راحتی و کاملا استاندارد و بهینه انجام بدید

استاد لطفا بفرمایید که اون مشکل بیخودی اضافه شدن آیتم ها در ابتدای لیست رو مشاهده کردین ؟

آیا دقیقا مشکل بود یا خیر ؟

لینک ارسال

در 18 دقیقه قبل، fun_code گفته است :

استاد لطفا بفرمایید که اون مشکل بیخودی اضافه شدن آیتم ها در ابتدای لیست رو مشاهده کردین ؟

آیا دقیقا مشکل بود یا خیر ؟

مشکل از کدنویسی شما بود عزیز. کتابخونه همچین مشکلی نداره. جوی ویوها رو ادکرده بودین که با اسکرول ریسایکلر روی پنل سوار میشده. کلا اون طرز پیاده سازی غلط بوده. راه بهینه توی نسخه جدید و آموزش جدید توضیح داده شده

لینک ارسال

در 29 دقیقه قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

کلا اون طرز پیاده سازی غلط بوده. راه بهینه توی نسخه جدید و آموزش جدید توضیح داده شده

ممنونم و آموزش رو میبینم ، اما این موردی که عرض کردم کل ریسایکلر رو پوشش قرار میده و قابل بحث و بررسی است.

بنده بطور شفاف روند ایجاد و حذف ویوها در ریسایکلر رو میدونم... قبلا هم عرض کردم ، حدود دو سال گذشته که اطلاع نداشتم چنین کتابخانه ای وجود داره در یکی از پروژه هام یک ریساکلر تک ستونی ساختم که با اسکرول آیتم ها ایجاد و اضافه میشدن.

و اما فرمودین : ""مشکل از کدنویسی شما بود عزیز. کتابخونه همچین مشکلی نداره. جوی ویوها رو ادکرده بودین که با اسکرول ریسایکلر روی پنل سوار میشده."

آیتم ها به شیوه خاص و عجیبی اضافه نشدن.

تمام آیتم ها به یک شیوه در رویداد OnCreateViewHolder ایجاد میشن.

اما در رویداد onBindViewHolder به لیبل شش  آیتم اول  متنی اضافه نکردم تا بشه پشتشون رو دید اما به بقیه متن دادم و پشتشون قابل مشاهده نیست.

آیتم ها نیز با شماره مشخص شدن که بطور واضح ببینیم آیتم ها به درستی و در مکان خود اضافه شدن یا خیر...

میبینید که در ابتدا با اسکرول به سمت پایین تمام آیتم ها بدرستی ایجاد و در جای خود هستند.

اما با اسکرول به سمت بالا میبینیم یهو آیتم شماره 17 قبل از آیتم شماره 1 و کلا در ستونی اشتباه ایجاد شده است و چون 6 آیتم اول بدون محتوا و پُشتِشان مشخص است براحتی میشه این اضافه شدن های عجیب  رو دید.

الان منطقی توضیح دادم که جور خاصی چیزی اضافه نشده و میشه گفت روند ایجاد مشکل داره.

لطفا منطقی بفرمایید که چرا این مورد رخ میده و چطور میشه اطمینان کرد این اتفاق نمیفته ؟ (چون پشت آیتم های بعدی مشخص نیست)

سورس گویای روند عادی ساخت ویو ها است :

Private Sub pr_getItemCount As Int
	Return items.Size
End Sub
Private Sub pr_onBindViewHolder(layoutitem As Object,position As Int,viewtype As Int)
	Dim pnl As Panel=layoutitem
	pnl.Width=30%x
	pnl.Height=100dip
	If position>5 Then
		Dim namlbl As Label=pnl.GetView(0)
		namlbl.Color=Colors.LightGray
		namlbl.TextColor=Colors.red
		namlbl.Gravity=Gravity.CENTER_HORIZONTAL+Gravity.CENTER_VERTICAL
		namlbl.Text=position-5
	End If
End Sub
Private Sub pr_onCreateViewHolder(layoutitem As Object,viewtype As Int) As Object
	Dim pnl As Panel=layoutitem
	Dim namlbl As Label
	namlbl.Initialize("")
	pnl.AddView(namlbl,2%x,0, 31%x,90dip)
	Return Null
End Sub

لینک ارسال

در 2 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

با استفاده از graidview و متد getSpansize میتونید این کارو به راحتی و کاملا استاندارد و بهینه انجام بدید

بسیار بسیار عالی بود.

متشکرم

1. جسارتا در نسخه های قبلی کتابخانه رویداد getSpanSize وجود داشت یا به نسخه جدید اضافه کردید ؟

2. و تغییر در withDefaultDividier چه کاربردی داشت ؟ چون در آموزش هم با تغییرش نتیجه خاصی رو مشاهده نکردین و در هر دو حالت Oriantation_Vertical قرار دادین.

لینک ارسال

آقا گرفتم چی شد.

حتما باید در رویداد onBindViewHolder به هر آیتم یه خاصیتی بدی یا یه کاریش بکنی...

در غیر اینصورت ریسایکلر مشکل پیدا میکنه و اشتباها یه آیتم دیگه در زمان اسکرول بجاش قرار میده... (البته شاید ماهیت ریسایکلر  اصلی است که تمام آیتم ها در رویداد onBindViewHolder باید مقداردهی بشن)

انشالله که اگر تمام آیتم ها هم مقدار دهی شدن باشن ، پشت صحنه اتفاقی نمیفته و نیتمون رو خیر میگیریم.

در عین حال ، خدا خیرتون بده جناب شاهپیری عزیز ،

با این مشکلاتی که در زمان استفاده از ریسایکلر مواجه میشم دارم یقین پیدا میکنم که باید برم سمت جاوا.

تا الان دو به شک بودم...

اما کم کم دارم به یقین میرسم که باید سمت کتابخانه های اصلی ریسایکلر ، Retrofit و ... رفت و  نباید انعطافی که جاوا داره رو از دست داد ...

انشاالله این پروژه رو تمام کنم میرم سمت جاوا.

و در آخر ممنونم از همراهیتون و کاری میکنید که با محدودیت های B4A و منابع کمی که داره بتونیم برنامه های خوبی بسازیم.

لینک ارسال

در در 1398/03/28, 13:48:46، محمدرضا شاهپیری گفته است :

با استفاده از graidview و متد getSpansize میتونید این کارو به راحتی و کاملا استاندارد و بهینه انجام بدید

جناب شاهپیری ممنون میشم سه سوال زیر رو پاسخ بدین :

1. در ریسایکلرهایی که در برنامه های فروشگاهی و حرفه ای شبیه به بازار و دیوار و ... استفاده شده ، روند اضافه شدن آیتم های جدید با این کتابخانه تفاوت داره.

در این کتابخانه اسکرول که به انتها رسید اسکرول متوقف میشه و آیتم ها بارگزاری و اضافه میشن.

اما در برنامه هایی که عرض کردم پیش از رسیدن به انتهای اسکرول ، عملیات بارگزاری انجام و آیتم ها اضافه میشن... و اسکرول هم متوقف نمیشه و ریسایکلر روان کار میکنه...(البته میدونم به سرعت سرور و بارگزاری دیتا ارتباط داره ، اما بارگزاری 2 ثانیه هم طول بکشه ، اسکرولی که متوقف شده پس از بارگزاری دیتا با همون سرعت به حرکتش ادامه میده...)

چطور این مورد رو میشه در این کتابخانه پیاده کرد ؟

2. جسارتا در نسخه های قبلی کتابخانه رویداد getSpanSize وجود داشت یا به نسخه جدید اضافه کردید ؟

3. و در نسخه جدید تغییر در withDefaultDividier چه کاربردی داشت ؟ چون در آموزش هم با تغییرش نتیجه خاصی رو مشاهده نکردین و در هر دو حالت Oriantation_Vertical قرار دادین.

متشکرم

لینک ارسال

در در 1398/03/29, 17:16:25، fun_code گفته است :

جناب شاهپیری ممنون میشم سه سوال زیر رو پاسخ بدین :

1. در ریسایکلرهایی که در برنامه های فروشگاهی و حرفه ای شبیه به بازار و دیوار و ... استفاده شده ، روند اضافه شدن آیتم های جدید با این کتابخانه تفاوت داره.

در این کتابخانه اسکرول که به انتها رسید اسکرول متوقف میشه و آیتم ها بارگزاری و اضافه میشن.

اما در برنامه هایی که عرض کردم پیش از رسیدن به انتهای اسکرول ، عملیات بارگزاری انجام و آیتم ها اضافه میشن... و اسکرول هم متوقف نمیشه و ریسایکلر روان کار میکنه...(البته میدونم به سرعت سرور و بارگزاری دیتا ارتباط داره ، اما بارگزاری 2 ثانیه هم طول بکشه ، اسکرولی که متوقف شده پس از بارگزاری دیتا با همون سرعت به حرکتش ادامه میده...)

چطور این مورد رو میشه در این کتابخانه پیاده کرد ؟

. تو کتابخونه ریسایکلر شما وقتی به انتهای لیست یا ابتدای اون میرسید رویدادشو دریافت میکنید. همه چیز بستگی به سرور و حجم اطلاعاتی هست که دریافت میکنید. وگرنه بعد از دریافت اطلاعات در صورت سنگین نبودن کمتر از یک ثانیه طول میکشه تا تو ریسایکلر اضافه بشه. میتونید بدون سرور و به صورت دستی موقع به انتها رسیدن ریسایکلر به ریسایکلر اطلاعات بدید میبینید که عملا وقفه ای نیست.

2. جسارتا در نسخه های قبلی کتابخانه رویداد getSpanSize وجود داشت یا به نسخه جدید اضافه کردید ؟ چه فرقی میکنه مگه؟ تو نسخه جدید اضافه شده..

3. و در نسخه جدید تغییر در withDefaultDividier چه کاربردی داشت ؟ چون در آموزش هم با تغییرش نتیجه خاصی رو مشاهده نکردین و در هر دو حالت Oriantation_Vertical قرار دادین. واسه زمانی هست که اسکرول به صورت افقی باشه. تو نسخه قبل فقط برای حالت اسکرول بالاپایین فعال میشد.

لینک ارسال

تو کتابخونه ریسایکلر شما وقتی به انتهای لیست یا ابتدای اون میرسید رویدادشو دریافت میکنید. همه چیز بستگی به سرور و حجم اطلاعاتی هست که دریافت میکنید. وگرنه بعد از دریافت اطلاعات در صورت سنگین نبودن کمتر از یک ثانیه طول میکشه تا تو ریسایکلر اضافه بشه. میتونید بدون سرور و به صورت دستی موقع به انتها رسیدن ریسایکلر به ریسایکلر اطلاعات بدید میبینید که عملا وقفه ای نیست.

احتمالا متجه منظورم نشدید.

کلیپ زیر از دیوار رو ببینید و به حرکت اسکرول دقت کنید : (نشانگر اسکرول رو دقت کنید که هنوز به انتها نرسیده دیتاها از سرور بارگزاری میشن و اسکرول اصلا متوقف نمیشه و برنامه های جدید برای روان بودن برنامه از این شیوه استفاده میکنن)

http://s3.picofile.com/file/8364207650/divar.mp4.html

حالا کلیپ زیر رو نگاه کنید که سورس خودتون هست و از دیتابیس آفلاین بصورت لیمیت بارگزاری میکنه و اضافه میکنه.

من با سرعت هم که اسکرول میکنم وقتی به انتها میرسه اسکرول متوقف و بارگزاری انجام میشه ، اما اسکرول به حرکتش ادامه نمیده و باید دوباره اسکرول کرد.

http://s5.picofile.com/file/8364208068/b4a.mp4.html

و البته در ریسایکلر کتابخانه شما نشانگر اسکرول مخفی شده و میخواستم اینم بپرسم که چطور نمایانش کنیم ؟

لینک ارسال

چه فرقی میکنه مگه؟ تو نسخه جدید اضافه شده..

خواستم ببینم چنین قابلیتی در کتابخانه بوده و بنده نتونستم استفاده کنم ، یا شما زحمت اضافه کردنش رو کشیدین.

در هر حال متشکرم

لینک ارسال

در در 1398/03/30, 17:55:38، محمدرضا شاهپیری گفته است :

تو کتابخونه ریسایکلر شما وقتی به انتهای لیست یا ابتدای اون میرسید رویدادشو دریافت میکنید.

سلام

جسارتا با دو کلیپی که در دو پست قبل تر ارسال کردم متوجه منظورم شدید و راه حلی براش هست ؟

با سپاس

لینک ارسال

در 10 ساعت قبل، fun_code گفته است :

برای نشانگر نسخه جدید رو دانلود کنید. مثال هم پست اول تاپیک.

برای مشکل دوم میتونید موقه اضافه کردن دیتای جدید ریسایکلر رو به اسکرول دلخواه ببرید. با دستور زیر

pr.smoothscrollToPosition(position)

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...