رفتن به مطلب

کتابخانه PersianRecyclerView ***(نسخه جدید)***

ارسال‌های توصیه شده

در 10 دقیقه قبل، fun_code گفته است :

من نمیدونم شما چی دانلود کردین. پنل کتابخونه persianfastnet به شکل زیره. اون آیتمی که دورش خط کشیده شده باید دانلود کنید.

Captjjure.PNG

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 612
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

بیشترین ارسال‌ها در این موضوع

ارسال‌های محبوب

***************نسخه 4.6 اضافه شد************** ویژگی اضافه شده تو این نسخه ریپل افکت هست که دوستان درخواست داده بودند.  سورس و کتابخونه رو میتونید از پنل دریافت کنید. پیشنمایش.  

سلام خدمت آقای شاهپیری عزیز  واقعا دست مریزاد.ممنون، خیلی کار باهاش راحت وساده شده وپیچیدگی سابق رو نداره . اما شاید یک چیزی که کاربران خصوصا کاربران مبتدی براشون سخت باشه کار با کدهای Xml و

ممنون از کتابخانه خوبتون

تصاویر ارسال شده

در 13 دقیقه قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

من نمیدونم شما چی دانلود کردین. پنل کتابخونه persianfastnet به شکل زیره. اون آیتمی که دورش خط کشیده شده باید دانلود کنید.

دقیقا همین رو دانلود کرده بودم و مجددا امروزم کردم.

لطفا خودتون یک مرتبه دانلود کنید و ببینید برای تعریف متغیر از نوع پرشیدن جیسون ، چه کدی رو نوشته ؟

آیا از P_JsonOBject استفاده نکرده ...

لینک ارسال

در 44 دقیقه قبل، fun_code گفته است :

دقیقا همین رو دانلود کرده بودم و مجددا امروزم کردم.

لطفا خودتون یک مرتبه دانلود کنید و ببینید برای تعریف متغیر از نوع پرشیدن جیسون ، چه کدی رو نوشته ؟

آیا از P_JsonOBject استفاده نکرده ...

تست کردم. سورس مشکلی نداره و به روز هست. 

لینک ارسال

در 1 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

تست کردم. سورس مشکلی نداره و به روز هست. 

بنده مجددا دانلود کردم و کش رو هم پاک کردم که تکراری نباشه اما مشکل داشت !

به هر روی...

از اونجایی که سولام زیاد بود این پست رو ندیدین.

ممنون میشم راهنماییم  کنین :

"سلام

جناب شاهپیری ، این کتابخانه استفاده اش سخته...

اگر ممکنه سورس هر کلیپ آموزشی این کتابخانه رو قرار بدین.

1. بنده متوجه نمیشم که پارامتر viewtype در متد های onCreateViewHolder , onBindViewHolder چی هست و چه زمانایی چه مقدارهایی داره ؟ (چون دیدم بخوبی و کاربردی ازش استفاده کردین)

2. و جسارتا در کلیپ ها تاکید دارید که سایز دهی در xml بهتر از b4a است. چرا ؟! (شما در xml هم از dip استفاده میکنید.)

ممنون"

لینک ارسال

سلام

با توجه به اینکه پاسخ به سوالات پست قبلیم در بالا بسیار در کدنویسی کمکم میکنه...

یه سوال از شما دارم در مورد روند اجرای سورس صفحه اول بازار.

بنده در رویدادها چند لاگ گذاشتم که از متنشون مشخصه چه زمانی در لاگ ثبت میشن.

شما لاگ ها رو مشاهده بفرمایید و ببینید این روند تا نمایش منطقی و بهینه است ؟ چندین مرتبه اجرای متدهای تکراری مشاهده میشه... (چون دارم از سورس شما به عنوان الگو و زیر ساخت برنامه ام استفاده میکنم.)

slides_onCreateViewHolder

slider.Recycler.startAutoPlay_onBindViewHolder >> when position=0
slider.Recycler.startAutoPlay_onBindViewHolder >> when viewtype=0

> Get json
prtask_DoInBackground

slider.Recycler.startAutoPlay_onBindViewHolder >> when position=0
slider.Recycler.startAutoPlay_onBindViewHolder >> when viewtype=0

mainitems_onCreateViewHolder

mainitems_onBindViewHolder

mainitems_onCreateViewHolder

mainitems_onBindViewHolder

لینک ارسال

در 21 ساعت قبل، fun_code گفته است :

بنده مجددا دانلود کردم و کش رو هم پاک کردم که تکراری نباشه اما مشکل داشت !

به هر روی...

از اونجایی که سولام زیاد بود این پست رو ندیدین.

ممنون میشم راهنماییم  کنین :

"سلام

جناب شاهپیری ، این کتابخانه استفاده اش سخته...    ریسایکلر ویو کلا خودش ویوی پیچیده ایه. باید تمرین کنید تا کتابخونه براتون فهمش راحت بشه.

اگر ممکنه سورس هر کلیپ آموزشی این کتابخانه رو قرار بدین.  انشالا وقت شد میزاریم.

1. بنده متوجه نمیشم که پارامتر viewtype در متد های onCreateViewHolder , onBindViewHolder چی هست و چه زمانایی چه مقدارهایی داره ؟ (چون دیدم بخوبی و کاربردی ازش استفاده کردین)

عزیز این متد مقدارهاش رو شما مشخص میکنید. و استفاده اش برای وقتیه که میخواید سطراتون متفاوت باشه ویوهاش. این متغیر توی هر دومتد   onBind و onCreate  هست اینجا باید اونو چک کنید و لایه های مخصوص به هر نوع رو لود کنید.

2. و جسارتا در کلیپ ها تاکید دارید که سایز دهی در xml بهتر از b4a است. چرا ؟! (شما در xml هم از dip استفاده میکنید.) استفاده از xml به جای لیوت بیسیک تاثیر زیادی تو انعطاف و سرعت لود آیتمها داره. همینطور نحوه چینش و سایز دهی توی xml خیلی راحت تر از لیوت بیسیکه.

ممنون"

لینک ارسال

در 41 دقیقه قبل، fun_code گفته است :

سلام

با توجه به اینکه پاسخ به سوالات پست قبلیم در بالا بسیار در کدنویسی کمکم میکنه...

یه سوال از شما دارم در مورد روند اجرای سورس صفحه اول بازار.

بنده در رویدادها چند لاگ گذاشتم که از متنشون مشخصه چه زمانی در لاگ ثبت میشن.

شما لاگ ها رو مشاهده بفرمایید و ببینید این روند تا نمایش منطقی و بهینه است ؟ چندین مرتبه اجرای متدهای تکراری مشاهده میشه... (چون دارم از سورس شما به عنوان الگو و زیر ساخت برنامه ام استفاده میکنم.)

شما جوری که مشخصه اصلا ریسایکلر ویو رو درک نکردین به خاطر همین این همه ابهام واستون وجود داره. انشالا یه آموزش در مورد خود اینکه ریسایکلر ویو چی هست و مکانیزمش چیه میزایریم که دوستان ابهاماتشون برطرف بشه.

لینک ارسال

در 6 ساعت قبل، ForI گفته است :

سلام

توی ریسایکلر از عکس استفاده شده مشکلی داره که عکسها توی لود جا میمونن یا عکس آیتمهای دیگه میفته روی آیتمهای جدید که در ریسایکلر ساخته میشن و این فاجعه هست واسه یه اپ که خبری یا آگهی باشه !!

مشکل از چی میتونه باشه؟

توی لود عکس مشکل داره و گاهی اوقات مثلا عکس آیتم دوم لیست واسه کل آیتمهای دوم میفته یعنی با اسکرول ریسایکلر و ساخت آیتم جدید آیتم دومش عکسش همون عکس آیتم دوم از قبله

از کتابخانه های پیکاسو و آریاگلاید هم واسه لود عکس استفاده شده اما هیچ فرقی توی ریسایکلر نداره و جابجایی و عقب افتادن لود عکسا همچنان هست

همچین چیزی غیر ممکنه. شما باید دیتاست رو درست کانفیگ کنید تا ریسایکلر هنگام اسکرول شدن به درستی دیتاها رو لود کنه. حتما مدل و لیست برای دیتاها داشته باشید.

لینک ارسال

در 8 ساعت قبل، ForI گفته است :

اطلاعات به لیست داده شده و مشکلی در دریافت و نمایش وجود نداره

این کدها، کجاش میتونه اشتباه باشه که همچین باگی بوجود بیاره؟

موقع اسکرول عکسهای مربوط به هر آیتم لود نمیشن و قاطی پاتی لود میشه و جا میمونه و عکس آیتمهای که از قبل لود شدن میمونه رو آیتمهای جدیدی که در ریسایکلر ساخته میشه

همین قسمت رو داخل یه سورس کوچیک بنویسین و تو خصوصی بفرستین تا بررسی کنم. اینجوری سخته نظر دادن

لینک ارسال

سلام.

کاش یه سورس یا آموزش صفحه بندی (مشابه بازی آفتابه یا ...) رو میگذاشتید با کتابخانه

ممنون

لینک ارسال

در در 1397/07/25, 19:28:08، محمدرضا شاهپیری گفته است :

با سلام خدمت دوستان عزیز و همراهان همیشگی انجمن انسر سنتر

سلام

جناب شاهپیری ، در آپدیت یکی از برنامه هام متوجه شدم که وقتی API28 رو انتخاب میکنیم و تارگت sdk رو 28 میذاریم ، کتابخانه های okhttp و کلا کتابخانه هایی که با سروری ارتباط برقرار میکنن در دستگاه های با اندروید 9 و بالاتر ارور میدن.

جهت اطمینان کد صفحه اول بازار شما رو تست کردم و کتابخانه فست نت ورک شما هم با ارور مواجه میشه...

لطفا بررسی و برطرف نمایید.

با تشکر

لینک ارسال

در 4 ساعت قبل، محمدی گفته است :

تخفیف عبد فطر فعال نیست خریداری کنم؟

خیر دوست عزیز. تخفیف سه روز فعال بوده. برداشته شد. اعلام شده بود که محدود هست تایمش.

لینک ارسال

در 22 دقیقه قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

خیر دوست عزیز. تخفیف سه روز فعال بوده. برداشته شد. اعلام شده بود که محدود هست تایمش.

من دیروزم چک کردم  به همین شکل بود 

حتی کانال هم دیدم سه روز نشد که اگه امکانش هست تا ساعت ۲۴ امشب بذارید من چندتا خرید دارم

Screenshot_20190607-202819.png

لینک ارسال

امکانش نیست متاسفانه. تو چت باکس اعلام کردیم تا پس فردا شب فعاله.

>>>قابل توجه دوستان. تخفیف تا پس فردا شب فقط فعاله. New_areuok.gif<<<

لینک ارسال

در در 1397/07/25, 19:28:08، محمدرضا شاهپیری گفته است :

نسخه 2.8 اضافه شد.

سلام

بدون شک در برنامه هایی که از ریسایکلر استفاده میکنن و دیتای زیادی رو نمایش میدن (شبیه به دیوار ، بازار و ...) ، مشاهده کردین که وقتی در ابتدای لیست هست ، کاربر میتواند با کشیدن اسکرول به سمت پایین لیست را رفرش کند.

یک آیکون فلش نمادین هم به نشانه رفرش شدن با کشیدن به سمت پایین ، از بالای لیست به سمت پایین حرکت میکنه و اگر به یک حد مشخص رسید و انگشت را از روی صفحه برداشت. آیکون کوچک حذف و کد مربوطه انجام می شود.

این مورد در 90 درصد برنامه ها تنظیم شده و برای کاربران آشنا است.

آیا در کتابخانه شما چنین چیزی برای آبجکت ریسایکلر طراحی شده است ؟؟

مورد ضروری است و دقیقا مورد استفاده اپلیکیشن هایی است که از کتابخانه بزرگ ریسایکلر استفاده میکنند ...

با سپاس

لینک ارسال

در 8 ساعت قبل، fun_code گفته است :

بله دوست عزیز. قابلیت رفرش توی کتابخونه موجوده.  به صورت زیر باید اینشیالایز کنید. البته توی آموزشها هم موجوده

pr.Builder("pr").NormalRecycler.XMLLayout.ListView.RecyclerView.RefreshRecycler.Build

لینک ارسال

در 5 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

بله دوست عزیز. قابلیت رفرش توی کتابخونه موجوده.  به صورت زیر باید اینشیالایز کنید. البته توی آموزشها هم موجوده

pr.Builder("pr").NormalRecycler.XMLLayout.ListView.RecyclerView.RefreshRecycler.Build

ممنون ، امتحان کردم و آیکونه رفرش بالای لیست نمایش داده شد.

خاطرتون هست حدودا کدام آموزش هست ؟ (اگر نیست که آموزش ها رو برای پیدا کردنش مرور کنم...)

و آیا امکان تغییر آیکونه هست تا بتونیم با تِم برنامه یکیش کنیم ؟

مثلا برنامه زرد هست و اون آیکون رنگارنگ...

لینک ارسال

در ۱ ساعت قبل، fun_code گفته است :

ممنون ، امتحان کردم و آیکونه رفرش بالای لیست نمایش داده شد.

خاطرتون هست حدودا کدام آموزش هست ؟ (اگر نیست که آموزش ها رو برای پیدا کردنش مرور کنم...)

و آیا امکان تغییر آیکونه هست تا بتونیم با تِم برنامه یکیش کنیم ؟

مثلا برنامه زرد هست و اون آیکون رنگارنگ...

بعد از اینشیالایز کردن با دستور زیر میتونید رنگ و نوع پروگرس رو عوض کنید.(حد اکثر 4 رنگ میتونید بدید)

pr.PersianRefreshLayout.setColorSchemeColors(Array As Int(Colors.Blue,Colors.Red)).setRefreshStyle(pr.PersianRefreshLayout.STYLE_CIRCLES)

لینک ارسال

در 2 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

بعد از اینشیالایز کردن

استاد آیتم رفرش مشکل داره...

بنده از یک گرید ویو 3 تایی استفاده کردم...

(46 آیتم رو از سرور بارگزاری و اضافه میکنه)

گاهی با بالا رفتن در لیست الکی میخواد رفرش کنه.

فکر کردم در شبیه ساز مشکل داره اما در دستگاه واقعی هم همینطوره...!!

کلیپ ضبط شده رو ببینید... کمتر از 1 دقیقه است.

http://s3.picofile.com/file/8363394642/refresh.mp4.html

لطفا راهنمایی بفرمایید که چطور برطرفش کنم ؟

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...